Geçirdiğimiz Pandemi döneminde bu sürece özel yazılar yazmaya devam ederken bir şey fark ettim. Hiç spor yazısı yazmamışım. Hem evde hem de formda kalmaya çalışıyoruz. Evde kaldıkça kilo alıyor, formdan düşüyor ve moral olarak biraz çöküntü yaşamış olabiliriz. Çözüm olarak sizlere bir uygulama tanıtmak istiyorum: Nike Training Club.

Pandemi sürecinin herkese kilo aldırdığı aşikar. Yazın ilk günlere girdiğimizi de düşünürsek denize gitmek, rahat bir şeyler giyebilmek için formumuzu da korumamız gerekiyor. Nike Training Club uygulaması bu anlamda bulunmaz bir nimet. Google Play Store’da 4.2, Apple App Store’da 4.8 puana sahip. 10 milyonu geçen indirme sayısı ile göz dolduruyor.

Nike Training Club: Pandemi Sürecinde Formunuzu Koruyamadıysanız Yaza Hazırlanın

Koronavirüs’ün bizlere çektirdiği dertlerden birisi de fazla kilolarımız. Uzun bir süre boyunca evde, hareketsiz kaldık. Haliyle üşengeçlik seviyemizle, işe odaklanmada büyük sorunlar yaşadık. Kendimden örnek verecek olursam pandemi sürecini kilo vererek geçirdim. Yaza girdiğimiz şu günlerde deniz için hazırım diyebilirim.

Özellikle spor salonlarının kapanması birçok kişinin yaz için girmek istediği forma büyük bir darbe vurdu. Ben de spor salonuna gidemiyorsam evde kendi kendime spor yapabilirim dedim. Nike Training Club uygulamasını buldum ve kendime 100 kilogramı geçik bir set aldım, formda kaldım.

Bu satırları okuduktan sonra nasıl oldu da kilo almadın dediğinizi duyar gibiyim. Bu sorunun cevabı rehber niteliğinde bir uygulama yani Nike Training Club, ulaşılabilir birkaç spor aleti ve azim, istikrar. Bunlar olduğu sürece bugün bile başlarsanız vücudunuzda büyük değişiklikler olacağının garantisini verebilirim.

Nike Training Club: Evde Spor Yapın! 

Öncelikle uygulama herkese uygun olacak şekilde spor seviyeleri oluşturmuş durumda. Karın, kol, omuz, kalça ve bacak gibi bölgeler için özel hazırlanmış antrenmanlar, kişiye, seviyeye özel çalışmalar ile hedef kitlesini oldukça geniş tutuyor.

Sadece fitness olarak değil; boks, yoga, kuvvet, dayanıklılık ve hareket kabiliyeti antrenmanları ile farklı sportif aktiviteleri deneme şansı sunuyor. Yani, çalışmak istediğiniz bölge, yapmak istediğiniz spora kadar her anlamda rehber niteliğinde, her zaman yanınızda.

Nike Training Club

5-45 dakikalık antrenmanlar, başlangıç, orta ve ileri seviye çalışmaları deneyerek spor yapmak için kendinize en uygun antrenmanı bulabiliyorsunuz. Düşük, orta ve yüksek tekrarlı hareketleri de kendiniz seçebiliyorsunuz. Kısacası, salonda, odanızda evin her bir noktasında yapabileceğiniz rehberli antrenmanlarla formda kalabilirsiniz. Ekipmanınız yoksa bile vücut ağırlığınız ile yapabileceğiniz antrenmanlar sizleri bekliyor.

Sportif Aktivite Rehberiniz Her Zaman Yanınızda! 

Haftalık, aylık planlamalar ile aksatmadan, mırın kırın etmeden yapacağınız spor ile hedeflerinizin peşinden koşun. Uygulama yeni başlayanlar için bir hazırlık süreci bile hazırlamış durumda. Kuvvet, dayanıklılık ve hareket kabiliyetini birkaç günde yüksek seviyeye çıkararak spor yapmanızı sağlayacak kişiye özel antrenmanlar uygulamada sizleri bekliyor.

Ekipmansız, her seviyeye uygun, 6 haftalık “İncelme” odaklı, nabzı yükseltecek, yağ yakımına yardımcı olacak, dayanıklılık odaklı antrenmanlarla kaslarınızı ve ve ciğerlerinizi çalıştırın. Kondisyonunuz arttıkça, vücudunuz spora alışkanlık kazandıkça her şey sizin için daha kolay bir noktaya gelecek ve seviyeleri birer birer atlayacaksınız.

Apple Watch desteği ile kullanabileceğiniz, kişiselleştirilmiş tavsiyeler ile size özel bir spor programı edinerek yaza formda girin. Pandemi sürecinde aldığınız kilolardan kurtulun. İstediğiniz kıyafeti dilediğinizce giyin.

Tüm antrenman süreçlerinizin teker teker kaydolduğu Nike Training Club uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Nike Training Club: Fitness
Nike Training Club: Fitness
Developer: Nike, Inc.
Price: Free
‎Nike Training Club: Wellness
‎Nike Training Club: Wellness