Studio Design, kendinize en uygun araçları kullanarak, fotoğraflarınızı birer tasarım haline dönüştürmenize yardımcı olan yenilikçi bir grafik tasarım ve fotoğraf uygulaması.

Fotoğraflarınızı sadece filtreler aracılığıyla düzenlemekten sıkıldıysanız ve yaratıcılığınızın ön plana çıktığı fotoğraflar oluşturmak istiyorsanız Studio Design tam size göre bir uygulama.

studio design

Studio Design’la Tasarlayın

Studio Design, fotoğraflarınızın konusuna en uygun katman ve araçları uygulayarak yeni bir hava katmanızı sağlıyor. Ayrıca bunu yaparken de kendi yaratıcılığınızdan faydalanarak oluşturduğunuz tasarımları paylaşabileceğiniz bir uygulama olarak karşınıza çıkıyor.

Feed bölümü, takip ettiğiniz kullanıcıların paylaştıkları içeriklerden oluşan bir bölüm. Aslına bakarsanız, mantık olarak Instagram zaman akışıyla tamamen aynı. Ancak, bu programla iyi işler çıkarmış insanların sergilediği çalışmaları takip ederek kendi yapacağınız tasarımlar için ilham alabilirsiniz. Ayrıca burada paylaşılan içerikleri beğenebilir ve yorum da yapabilirsiniz.

Uygulamayla birlikte fotoğraf galerinizde yer alan, yeni çektiğiniz ya da web üzerinden bulmuş olduğunuz fotoğrafları, konuya uygun yazı, motif ve şekilleri kullanarak kendi tasarımınızı oluşturuyorsunuz.

studio design

Studio Design’ın Temasal Paketlerini Deneyin

Studio Design, içerisinde çiçek, yemek, bebek, düğün, vücut geliştirme, müzik, yol vb. birçok tema içerikli paket barındırıyor. Her paketin içerisinde ise konuya uygun araçlar mevcut.

Diyelim ki bir seyahat fotoğrafı çektiniz, uygulamadaki seyahat paketini ücretsiz bir şekilde indirerek hoşunuza giden kaligrafi, çizim, doodle, sticker ve dokuyla seyahat temalı görselinizi tamamlayabilirsiniz.

Uygulama içeriği yalnızca bunlarla sınırlı değil. Kullanmayı düşündüğünüz fotoğrafın kontrastını, rengini ve ışık düzeyini ayarlayabilirsiniz. Eğer isterseniz teker teker uğraşmak yerine hazır filtreleri de kullanabilirsiniz.

Fotoğrafın renk, ışık, kontrast, kırpma, gölge ve parlak alanlar konularındaki düzenlenmesi bağlamında yetersiz kalan Studio Design, daha önceden düzenlediğiniz bir fotoğrafı, temasal araçları kullanarak sıradanlıktan çıkartmanıza daha çok eğilim göstermiş.

Kısacası bu uygulamada Adobe, VSCO, Aviary ya da PicsArt programlarında olduğu gibi detaylı bir düzenleme beklemeniz hata olur. Evet, temel prensipte fotoğraf düzenliyorsunuz fakat burada amaç biraz daha grafik tasarıma kaymış durumda.

Kolayca Ulaşın

Facebook hesabınızla kolayca giriş yapabileceğiniz Studio Design’da, tamamlamış olduğunuz görsellerinizi Instagram mantığıyla paylaşabilir ya da Facebook, Tumblr, Instagram, Twitter ve Flickr gibi diğer sosyal paylaşım hesaplarınıza doğrudan aktarabilirsiniz.

Google Play Store ve Apple App Store‘da tamamen ücretsiz olan uygulamaya aşağıdaki linklerden de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Studio Design
Studio Design
Developer: Overlay Studio Inc
Price: Free
Studio Design
Studio Design
Developer: Overlay Studio Inc
Price: Free

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.