Chrome otomatik indirme özelliği ile makaleleri kolayca akıllı cihazınıza yüklemenize olanak verecek.

Chrome Otomatik İndirme

Chrome Otomatik İndirme Nasıl Bir Özellik?

Android kullanıcılar için gelen bu özellik, makaleleri kolayca indirmenize olanak tanıyacak.

Chrome’un yalnızca Android versiyonu için geçerli olan bu özellik bazı ülkelerle sınırlı tutuldu. Bu da tartışmaları beraberinde getirdi.

Aslında Chrome bu özellik ile bazı veri bağlantısı sorunu yaşayan ülkelerde kullanıcıların kolayca haber okuyabilmesini amaçlıyor. Haber metinlerinin otomatik olarak indirilmesi mantığına dayanan bu özellik sayesinde makaleleri tüm bağlantı problemlerine rağmen sorunsuz okuyabileceksiniz.

Özelliğin önemli bir artısı ise kota sorunu olmayan ücretsiz Wi-Fi ağlarında çalışacak olması. Bu sayede internet paketinizi harcamayacak. Bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılar için son derece faydalı olacak bu özellik için Google yapay zekadan faydalandı.

Her ne kadar Google’ın yapay zeka çalışmaları oldukça faydalı görülse de bazı durumlarda da tepki çektiği bir gerçek.

Özellik şimdilik 100’ün üzerinde ülkede aktif bir şekilde kullanılıyor. Yalnızca Chrome for Android için geçerli olduğunu da tekrar hatırlatalım. iOS  kullanıcıları bu özellikten faydalanamıyor.

Özellik Neden Tepki Çekiyor?

Özelliğin tepki çekmesindeki en önemli sebep elbette belirli ülkelerde etkin olması. Bu durum eleştirilerin kaynağı oldu.

Ancak özellik sayesinde bağlantı problemi yaşayan ülkelerin haber akışından kopmayacağı da bir gerçek. Bu durum çoğu kullanıcı için oldukça pozitif olarak değerlendiriliyor.

Merak edilen bir diğer konu ise bu özelliğin dünya genelinde etkin olup olmayacağı. Google konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı. Kullanıcılara ücretsiz Wi-Fi alanlarında sunulan bu özelliğin ne kadar işlevsel olacağını da önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Özellikle bağlantı sorunları yaşayan ülkelerdeki haber kaynağına kesintisiz ulaşma sorununu çözen bu özelliğin kullanıldıkça nasıl tepkiler alacağını önümüzdeki süreçte göreceğiz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.