Cumhurbaşkanı Erdoğan “Uber Bitti” açıklamasında bulunarak son dönemde çok tartışılan konuya son noktayı koydu. UBER, son dönemde en çok tartışılan ve sarı taksi şoförleri ile yaşanılan problemler nedeni ile sık sık gündeme gelen bir uygulamaydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “UBER Bitti”

Cumhurbaşkanı Erdoğan “UBER Bitti” Açıklamasıyla Gündemde

Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin Yenikapı’da düzenlediği İftar Programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, popüler araç çağırma uygulaması UBER ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan yeni bir düzenleme ile korsan internet uygulamalarına araçlarını kullandırarak gelir elde eden kişilerin belgelerinin iptal edileceği kararı alındı.

Bu kararın ardından UBER hizmetinin geleceği ile ilgili belirsizlik baş gösterdi. UBER Yasaklandı mı? soruları akıllarda yer etti. Konuyla ilgili son noktayı da Cumhurbaşkanı Erdoğan koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “UBER Bitti”

“O İş Bitti”

Cumhurbaşkanı, taksicileri teknik kalite ve müşteri ilişkilerini geliştirmeye davet etti ve standardın yükseltilmemesi durumunda alternatiflerin sistemi değiştireceğini duyurdu.

Erdoğan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

”Bir de bu Uber, muber diye bir şey çıkmış. O iş bitti. Artık böyle bir şey yok. Bizim taksicilik sistemimiz var kardeşim, nereden çıktı bu iş? Avrupa’da varmış, bana ne Avrupa’dan? Bu konuda Sayın Vali bütün yetki sizde, İçişleri Bakanı talimatı verdi. Bunların üzerine trafik gidecek gereğini yapacak, biz taksicilerimizin, taksilerimizin hakkını birilerine kaptıramayız.”

Kaliteli Hizmetin Müşteri Sıkıntısı Olmaz

”Sektörün içinde olarak siz de bilirsiniz, kaliteli hizmetin, ürünün asla müşteri sıkıntısı olmaz. İşini iyi yapan, yolcusuna değer veren muhakkak kazanır. Özel halk otobüslerinin başarılı bir sınav verdiğine inanıyorum”

Taksi – UBER tartışmalarını bitiren açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı’nın Üsküdar Kısıklı’daki konutunun önünde bir grup taksici bir araya geldi ve sevgi gösterilerinde bulundu.

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.