Discord, bir çoğumuzun bildiği üzere bir oyuncu sohbet platformu. Oyun arkadaşlarınızla sohbet kanalları oluşturabildiğiniz, görüntülü, sesli ve yazılı olarak görüşebildiğiniz bir haberleşme uygulaması. Discord

TeamSpeak ve Skype’a meydan okuyan Discord gerçekten de ikisinden de üstün bence. Çünkü ne TeamSpeak gibi sadece sesli ve yazılı sohbet için, ne de Skype gibi ağır ve zor bağlantıları olan bir uygulama.

Discord ile oyunlarınızı oynarken kasma yaşamanız çok ufak bir muhtemel. Hem oyunlarınızı oynayıp hem de arkadaşlarınızla sesli görüşebiliyorsunuz. Aynı oyun içerisinde oynayanlar için ideal bir platform zannımca.

Aynı zamanda sadece oyuncular için değil toplu halde bir şeyler yapanlar için de ideal. Sadece oyunseverlerle kalmıyor, Anime/Manga grupları, çeşitli forumların grupları da Discord’u tercih ediyor. Çünkü bir kanal açtığınızda katılımcı sayısı bi hayli yüksek olabiliyor ve kanalı çeşitli odalara bölerek belirli alanlarda çalışan insanları birbirlerinden ayırabiliyorsunuz.

Kanallarda açtığınız odalarda sesli sohbetlerinizi topluca yapabiliyorsunuz. Herkes aynı anda konuşunca biraz gürültülü olsa da, değer.Discord

Aynı zamanda kalabalık bir sohbet ortamında herkesin dikkatini çekmek istediğinizde belli komutlarla herkese aynı anda anlık bildirim bile yollayabiliyorsunuz. Kendi ürettiğiniz emojileri yükleyebiliyor kanal kimliğinizi oluşturabiliyorsunuz da. Kanalınıza birini davet etmek istediğinizde hızlıca bir bağlantı oluşturup paylaşabilir, kişisel olarak da arkadaşlarınızda özel sohbet edebilirsiniz.

Birisine arkadaşlık isteği göndermek için ya aynı kanalda olmanız gerekiyor ya da kişisel ID’sini bilmeniz gerekli. Özel sohbetleri sadece 2 kişi değil, arkadaşlarınızı gruba davet ederek 3+ kişi olarak konuşabiliyorsunuz ve kanal açmanıza da gerek kalmıyor.

Discord Paranın Kokusunu Aldı

Discord yoğun kullanıcı sayısını paraya çevirmeyi akıl etti ve şimdi Discord sadece bir sohbet platformu değil, Steam gibi oyun satın almanıza da yarıyor. Twitch gibi oyun satmaya başlayan Discord; geçtiğimiz aylarda bunu devreye soktu.

Discord

Çapraz platformlu Discord’u Apple App Store’dan indirerek iOS’ta, Google Play Store’dan indirerek Android’de ve sitesinden indirerek de Mac, Linux ve Windows’ta kullanabilirsiniz.

Discord’u indirme zorunluluğu yok. Dilerseniz direkt olarak tarayıcınızdan oturum açıp bir çok özelliği kullanabilirsiniz de! Akıllı telefonlarınıza indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Discord - Konuş, Oyna, Takıl
Discord - Konuş, Oyna, Takıl
‎Discord - Talk, Play, Hang Out
‎Discord - Talk, Play, Hang Out

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.