Ana Sayfa Listeler En Çok Oynanan 5 Ketchapp Oyunu

En Çok Oynanan 5 Ketchapp Oyunu

1
1526

Bugün oyun severlerin yakından tanıdığı oyunların büyük bir kısmı “Ketchapp Games” tarafından yayımlanmıştır. Ben de bu yazıda bu oyunlara şöyle bir göz atalım istedim. Son yıllarda en çok oynanan 5 Ketchapp oyunu hakkında izlenimlerimi anlatmaya başlamadan önce, bilmeyenler için Ketchapp Games’den kısaca bahsedelim.

Ketchapp Games Kimdir? 

Ketchapp Games; Antoine ve Michel Morcos isimli iki kardeşin 2014 yılında Paris’te kurduğu bir oyun yazılım ve yayıncı şirketidir. Kendilerini ilk olarak “2048” isimli oyunla duyurmuş ve daha sonrasında diğer oyun yazılım firmalarından aldıkları oyunları yayınlamışlardır.

2016 tarihinde ise “Ubisoft” adlı firma tarafından satın alınmışlar ve bu zamana kadar oyun yayıncı şirketi olarak mobil oyun sektöründe kendilerine sağlam bir yer edinmişlerdir.

Birçok kişi, oyunları kendilerinin geliştirdiğini düşünse de aslında oyun yayıncısı olarak çalışırlar. Basit bir mantığa dayanan ve oynayanı kendine bağlayan oyunlarıyla tanınırlar.

Lafı daha fazla uzatmadan; gelin son zamanların en çok oynanan 5 Ketchapp oyunu listemize birlikte bakalım.

Önceki

1. 2048

Tabii ki ilk sırada 2048 yer alıyor. Herhalde mobil oyun oynayan herkes, bu oyunu duymuştur. Ama muhtemelen bu oyun hakkında aşağıdaki durumları bilmeyenler de vardır aranızda.

Öncelikle oyun, “açık-kaynaklı” bir oyun olarak internet ortamına konmuştur. Yani; bu oyunun kodlarını yazan arkadaş, oyunun kodlarını internete koymuştur ve daha sonra “Ketchapp Games” oyunun aynısına reklamları ekleyip iOS için yayınlamıştır. Tabii sonrasında gelsin milyon dolarlar…

Ayrıca oyun, aslında “Veewo Studio” adlı oyun stüdyosunun 1024 isimli oyunundan klonlanmıştır.

Oyunu henüz denemediyseniz Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

2048
2048
Developer: Ketchapp
Price: Free
‎2048
‎2048
Developer: Ketchapp
Price: Free+
Önceki