Excel Android uygulamasında sorunlar halloluyor. Geliştirilen bu yapay zekalar karşısında geride kalmak istemeyen, ‘Ofis’ denildiği zaman akla ilk gelen yazılım olan Microsoft, Excel uygulamasına kullanıcıları oldukça memnun edecek bir özellik getirerek karşılık veriyor. Peki Excel Android uygulaması ne işe yarıyor?

Excel Android

Excel Android Kullanımı

Bu program sayısal verileri işleme ve analiz etme imkanını kaliteli bir uygulama ve güven ortamında bizlere sunuyor.

Satış istatistikleri, hesap tabloları, anket raporları, maaş listeleri gibi genellikle sayısal bilgi içeren belgeleri oluşturma ve düzenleme gibi yoğun şekilde Microsoft Excel kullanmanızı gerektirecek bir işle meşgulseniz yalnızca bilgisayardan değil hayatımızın her dakikasında aktif olarak kullandığımız akıllı telefonlardan da sık sık uygulamayı kullanmanız gerekiyor.

Excel Android

Microsoft Müjdeyi Verdi

Microsoft Office, Android işletim sistemi tarafından bir süredir ücretsiz olarak kullanılabilmekte.

Ancak bilgisayarların büyük ekranları ve klavyelerine karşı aynı rahatlığı veremeyen telefonda uygulamayı kullanmak kolay olmayabiliyor. Microsoft ise kullanıcılarını rahatlatmayı amaçladığı önemli güncellemesinin müjdesini verdi.

Artık metin halindeki yazılı bir tabloyu Excel’e geçirmeniz gerektiğinde bunu elinizle yapmak zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken kameranızın gücünden yardım almak!

Excel Android’e aktarmanız gereken tablonuzun fotoğrafını çekiyorsunuz ve gerisini uygulama sizin için hallediyor. Microsoft geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği özelliği Insert Data from Picture (Fotoğrafla veri girişi) olarak adlandırılıyor. Özelliği kullanabilmeniz için yalnızca yazılı metnin fotoğrafını uygulama açıkken çekmeniz gerekiyor.

Sadece tabloyu seçecek şekilde fotoğrafı kırptığınızda uygulama verileri otomatik olarak tabloya işliyor. Hata ihtimaline karşı orijinal tablonuzla kıyaslama yapabilmeniz içinse görseli ekranda aktif biçimde tutarak verilerinizi kontrol etmenize olanak sağlıyor.

Tablonuzu onayladığınızda ise orijinal görsel siliniyor ve yalnızca tablonuz kalıyor. Özelliğin şimdilik uygulamada olmadığı ancak önümüzdeki günlerde kullanıcıyla buluşacağı açıklamaları yapıldı.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.