Facebook dev satın almalar ile gündemi sarsabilir. Bu iddia, şirketin COO’su (Chief Operating Officer) Sheryl Sandberg tarafından dile getirildi.

Facebook Dev Satın Almalar

Facebook Dev Satın Almalar ile Güçlenecek

Sosyal medya devi Facebook, yeni atılımlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Bu seneyi Cambridge Analytica skandalı ile geçiren ve zorlu bir dönemi atlatan Facebook, hız kesmeden büyümesini sürdürmeye kararlı.

Bu nedenle de yeni yatırımlar yapan şirketin hedefini daha da yükselttiği ilk ağızdan yapılan bir açıklama ile doğrulanmış oldu.

COO Sheryl Sandberg, Facebook’un yeni pazarlara girmek adına büyük satın almalar yapabileceğini ve bunun da rekabet kurallarına aykırı sayılmayacağını belirtti.

Facebook Dev Satın Almalar

Eleştirilen İsimden Önemli Açıklama

Veri skandalının ardından Facebook’un üst yönetimi dikkatsizlikle suçlanmıştı. Suçlanan isimlerden biri de Facbook COO’su Sheryl Sandberg olmuştu. Sandberg, Code Conference’de konuştu ve basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlarken ilerideki satın almalar ile ilgili soruları da cevaplayan Sandberg, dikkat çeken bir açıklamaya da imza atmış oldu.

Sandberg satın alma kararlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada,“Bu şirkete bağlı. Eğer ana işimizle alakalı değilse ve Oculus gibi yeni bir alandaysa, sanırım izin verilecektir.” ifadelerini kullandı.

Facebook Dev Satın Almalarla Büyüdü

Aslında satın almalar, Facebook’un bugünkü büyüklüğüne ulaşmasına vesile olan ana etken. Sosyal medya devi, 2014 yılında 22 milyar dolar karşılığında WhatsApp’ı satın aldı. Oculus’u satın almak içinse 3 milyar dolar ödedi.

Bilindiği gibi Facebook, bir diğer önemli yatırımını Instagram’ı satın alarak yapmıştı ve bunun için de 2012 yılında 1 milyar dolar ödemişti.

Yapılan açıklama sonrası ise gözler, Facebook’un yeni yatırımlarına çevrildi. Gücüne güç katmayı hedefleyen firma, önümüzdeki günlerle çarpıcı satın almalarla gündeme gelebilir.

Sizce sosyal medya devinin sıradaki satın alma teklifi, hangi alana ve hangi şirkete yönelik olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.