Sağlıklı yaşam için spor yapmanın gerekliliği, artık herkes için çok açık. Çeşitli spor dalları için geliştirilen farklı mobil uygulamalar ise spor programı yapma ve kişisel egzersiz hedeflerine ulaşmada oldukça yardımcı olabiliyor. Bu uygulamalardan biri olan Nike+ Run Club uygulaması da koşu tutkunlarının hayallerini gerçeğe dönüştürecek müthiş imkanlar içeriyor.

Cep telefonlarına rahatlıkla indirilebilen bu uygulama, koşmaya yeni başlayanlar ve maraton hazırlığı içinde olanlar için büyük bir fırsat. Çünkü daha iyi koşabilmek için ihtiyaç duyacağınız her şey, artık parmaklarınızın ucunda olacak.

Uygulamayı dünya genelinde milyonlarca koşucu kullanıyor. Bunun en büyük sebebi, Nike+ Run Club uygulamasını diğer fitness uygulamalarından ayıran birçok olumlu özelliğin uygulamada yer alması. Şimdi kısaca bu özelliklerden bahsedeceğiz ve siz de farkı rahatlıkla göreceksiniz.

Nike+ Run Club Uygulaması Neler Sunuyor?

Nike+ Run Club uygulaması, motivasyonunuzu yüksek tutarak antrenman yapabilmenize ve diğer koşucular ile kendinizi karşılaştırabilmenize yardım ediyor. Ayrıca sağladığı uzman rehberlik yardımıyla koşu ile kurduğunuz hedef ve hayallerinize ulaşabilmenize destek oluyor.

Bu uygulamayı kullanarak kendi ilerleme durumunuzu rahatlıkla takip edebilirsiniz. Bu amaçla yaptığınız tüm koşulara ait veriler tutuluyor ve ne kadar mesafeyi ne kadar sürede tamamladığınız hesap ediliyor. Bu özellik, size koşu performansınızı ne kadar ilerletebildiğinizi gösteriyor.

Uygulamanın bir diğer güzelliği ise kişisel antrenör özelliği. Bu özellik sayesinde günlük düzeninize uygun antrenman programları hazırlayabilirsiniz.

Nike+ Run Club uygulamasının liderler tablosu adlı özelliği ise bu uygulamayı kullanan bütün koşucuların koşularını ve rekorlarını gösteriyor. Bu listeye bakarak kendi koşu performansınız ile diğer koşucuların performanslarını kıyaslayabilirsiniz.

Ayrıca Nike+ Run Club uygulaması, size sosyalleşme olanağı da veriyor. Uygulama ile yaptığınız antrenman ve koşulardan sonra mesajlarınızı, arkadaşlarınızın görebileceği şekilde paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğraf ve koşu istatistikleriniz gibi gönderilerinizin gizlilik ayarlarını istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Nike+ Run Club uygulamasının sağladığı bir diğer avantaj ise yaptığınız antrenmanlar ya da koşular sırasında kat ettiğiniz mesafeyi, temponuzu, hız ve nabzınızı ölçmesi. Bu ölçümleri, koşunuz bittikten sonra istatiksel olarak görebilirsiniz.

Bu istatiksel veriler, sizin kendinizi daha iyi kontrol ederek hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyor. Üstelik uygulamada bulunan koşu notları özelliğiyle de koşularınıza istediğiniz notları ekleyebilirsiniz ve bu notlara daha sonra da ulaşabilirsiniz.

Güncelleme ile Daha Kaliteli Antrenman Keyfi 

Nike+ Run Club uygulamasının sunmuş olduğu birbirinden güzel özellikler ile koşu performansınızı istediğiniz düzeye rahatlıkla çıkarabilir ve maratonlara hazırlanabilirsiniz. Ayrıca Nike+ Run Club uygulaması, kullanıcılarına daha faydalı olabilmek için sürekli olarak kendisini yeniliyor.

Uygulamanın son güncellemesini, ücretsiz olarak telefonunuza indirerek siz de bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Üstelik bu güncelleme, yaptığınız koşuları Google Fit ile paylaşabilme olanağı da sağlıyor. Böylece performansınızı her iki platform üzerinden izleyebilirsiniz.

Kısacası koşu ile ilgilenenlerin bütün ihtiyaç duyacağı özellikler, bu uygulama içerisinde. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hem iOS işletim sistemli telefon sahipleri hem de Android telefon kullanıcıları indirebilir.

Uygulamayı iOS için buraya, Android için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

‎Nike Run Club: Running Coach
‎Nike Run Club: Running Coach
Nike Run Club: Koşu Takibi
Nike Run Club: Koşu Takibi
Developer: Nike, Inc.
Price: Free

Nike’ın bu uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce uygulamanın özellikleri yeterli mi? Koşu için kullandığınız başka uygulamalar var mı? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.