WhatsApp grup video sohbet özelliği ile artık arkadaşlarınızla birlikte görüntülü aramalar gerçekleştirebileceksiniz. Birden fazla kişiyle videolu görüşmeye imkan veren yeni özellik geldi!

WhatsApp grup video sohbet özelliği

WhatsApp Grup Video Sohbet Özelliği Nasıl Çalışır?

WhatsApp pek çok yenilikle kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Son yenilik videolu grup sohbetlerinin desteklenmesi ile geldi. Artık iOS ve Android’de aynı anda üç kişiyle grup sohbeti gerçekleştirebileceksiniz.

WhatsApp’ın bu özelliği hem Android hem de iOS mağazaları için geçerli dedik. Peki özellik nasıl kullanılacak?

İşlevi kullanmak için yapılması gereken seçilen bir arkadaş ile sesli sohbet ya da videolu görüşme başlatmak. Ardından ekranın sağ üst kısmında yer alan “katılımcı ekle” düğmesine basın. Böylece görüşmeye yeni kişilerin eklenmesi mümkün hale gelecek.

Videolu görüşmeler de tıpkı yazışmalarda olduğu gibi bir uçtan bir uca şifrelenecek. Bu sayede güvenlik de en üst seviyede sağlanmış olacak.

WhatsApp grup video sohbet özelliği

Görüntülü Görüşmede Yeni Boyut

WhatsApp yaklaşık iki yıldır videolu görüşme işlevini kullanıcılarına sunmuş bulunuyor. Yeni işlev ise birden fazla kişiyle görüntülü sohbet gerçekleştirmenizi sağlıyor. Elbette bu görüşme sayısının da bir sınırı var. Yeni işlevde sohbet edilecek kişi sayısı en fazla 4.

Ancak bu durum özellikle kalabalık iş toplantıları için engel olarak görülebilir. Bilindiği gibi iOS 12 sürümündeki FaceTime ile 32 ayrı kişinin görüntülü sohbet gerçekleştirmesi mümkün.

Yine de özelliğin şimdilik başlangıç aşamasında olduğunu, zamanla görüşme gerçekleştirilecek kişi sayısının da yükseleceğini bekleyebiliriz. Özelliği kullanmak isterseniz WhatsApp uygulamasının son güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece özelliği kolayca deneyimleyebilirsiniz.

WhatsApp son dönemde art arda gerçekleştirdiği yenilikler ile dikkat çekmeyi sürdürüyor. Uygulama son zamanlarda pek çok yenilikle gündeme geldi. Son yenilik ise grup halinde görüntülü sohbet gerçekleştirebilme özelliği oldu. Bakalım popüler uygulama önümüzdeki süreçte hangi yeniliklerle gündeme gelecek.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.