Facebook hikayeler için iki yeni özellik geliyor. Bu özellikler fotoğraf arşivleme ve hikayede sesli mesaj bırakma olarak karşımıza çıkıyor. Veri skandalıyla gündeme gelen Facebook bu yeni özellikler ile kendisini affettirmede kararlı gözüküyor!

Facebook Hikayeler

Facebook Hikayeler Artık Daha Renkli

Gün geçmiyor ki Facebook bir yenilik ile konuşulmasın. Facebook skandalın ardından güven kaybeden bir dev şirket. Kötü izleri silmek için kolları sıvadı ve uygulamayı daha kullanışlı hale getirmeyi kafasına koydu.

Bunun en güçlü kanıtı da şu an Hindistan’da test aşamasında olan iki yeni özellik olarak karşımıza çıkıyor. Bu özelliklerden ilki çekilen görüntülerin Facebook bulutunda arşivlenebilecek olması. Diğeri ise Hikaye kısmında yalnızca sesinizi paylaşabileceğiniz bir özellik.

Facebook Hikayeler

Fotoğraflar Bulutta Arşivlenecek

Mobil cihaz kullananlar fotoğraf çekmeyi çok seviyor. Telefonların hafızaları da bu konuda ne yazık ki yetersiz kalıyor. Facebook bu sorunu ortadan kaldıracak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Özellik bir bulut servisi gibi hizmet verecek. Uygulamanın kamerasını kullanıp fotoğraf çektiğinizde, fotoğraflar Facebook’un bulut sisteminde arşivlenecek. Bu arşivleme işlemi otomatik olarak da gerçekleştirilebilecek. Böylece telefon hafızanızı doldurmadan fotoğraf çekmenin keyfini yaşayacaksınız. Yalnız altını çizmekte fayda var. Bulut sisteminin kullanımı sadece Facebook kamerası kullanılarak çekilen görseller için geçerli olacak.

Peki bu özelliğin kapasitesi sınırsız mı olacak? Bu konuda henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak sınırsız bir bulut kapasitesinin kullanılacağı tahmin ediliyor.

Hikayeler Yalnızca Sesten Oluşabilecek

Özelliklerden diğeri ise hikaye bölümünü ilgilendiriyor. Sesli hikaye paylaşımı olarak adlandırılan bu özellik sayesinde görüntünüz olmadan yalnızca sesinizi paylaşabileceksiniz.

Paylaşılan bu mesajlar daha önce paylaştığınız hikayeye eklenebilecek. Mesajın ardından da başka bir hikaye eklemek de mümkün olacak.

Özelliklerin henüz Hindistan’da test edildiğini belirtmiştik. Global olarak ne zaman yayınlanacağına dair ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.