iPhone X kullanıcılarına özel Snapchat filtreleri son güncelleme ile geldi. Bu da kullanıcıları için daha çeşitli efektler ve eğlenceli zaman geçirmek demek!

iPhone X Kullanıcılarına Özel Snapchat Filtreleri

iPhone X Kullanıcılarına Özel Snapchat Filtreleri Büyülüyor

iPhone X lansmanı geçtiğimiz Eylül’de gerçekleşmişti ve merakla beklenen yeni kameranın özelliklerinin dünyanın en popüler yapay gerçekçilik uygulaması Snapchat ile birleştirileceği duyurulmuştu. Yayınlanan Snapchat güncellemesi ile yeni filtreler tüm iPhone X kullanıcıları için kullanılabilir hale geldi.

iPhone X’in lansmanında gösterilen 12 MP ve çift optik görüntü stabilizasyonu sağlayan kamerasına özel tasarlanan Snapchat filtereleri güncellemeyle kullanıcılara sunuldu. Filtreler TrueDepth uyumlu ve arttırılmış gerçeklik özelliklerine sahip. TrueDepth özelliği ile yüze gönderilen binlerce kızıl ötesi ışın reseptörleri görüntüye derinlik ve gerçekçilik veriyor.

iPhone X Kullanıcılarına Özel Snapchat Filtreleri

Çok Gerçekçi, Çok Eğlenceli!

Hareket anında yüzü yakalayan ve tam oturan bu filtrelerin arasında Ölüler Günü filmi, altın kaplamalı maske ve Mardi Gras var.  Snapchat bu güncellemenin özellikle daha gerçekçi bir ışık yansıttığını vurguladı. Böylece doğal ışık görüntüsü ve yüze tam oturan filtrelerin bileşimi gerçekten ayırt edilemeyecek.

Sadece iPhone X Kullanıcıları İçin

iPhone X’in 10 katta kadar dijital yakınlaştırma yapabilen optiği ve 6 bileşenli lensi nedeniyle efektlerin kullanımı sadece iPhone X kullanıcıları ile sınırlı.

Apple’ın son teknoloji kamerası ve en popüler yapay gerçeklik uygulaması Snapchat bir araya gelince güncelleme büyük yankı uyandırdı.

iPhone X Kullanıcılarına Özel Snapchat Filtreleri

Uygulamanın gerçekçiliği nedeni ile filtrenin ayırt edilemediğini vurgulayan Snapchat yetkilileri, bu adımla son zamanları meşgul eden Facebook skandalını unutturabilir mi, merak konusu.

Tüm tartışmalara rağmen hassas sensörlerin akıllı telefon kullanımında yaygınlaşması için çok önemli bir adım olduğu kesin. Ayrıca bu güncelleme sonrası birçok Snapchat kullanıcısı iPhone X’e geçmeye başlayacak gibi görünüyor.

Tekrar vurgulayalım, bu lensler sadece Focus Pixels’den beta portre ışığına kadar birçok yeni kamera özelliği getiren iPhone X’e özel geliştirildi. Diğer iPhone ve Android kullanıcıları bu yenilikten yararlanamayacak. iPhone X sahipleri uygulamayı buradan güncelleyerek yeni lensleri deneyebilir.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.