Facebook’un kaldıracağı uygulamalar merak ediliyordu. Şirket konuyla ilgili açıklama yaptı. İşte Facebook’un kaldıracağı o uygulamalar…

Facebook’un Kaldıracağı Uygulamalar

Facebook’un Kaldıracağı Uygulamalar Hangileri?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan ve bünyesinde kattığı WhatsApp, Instagram gibi diğer dev şirketlerle daha da güçlü olan Facebook, bazı uygulamaları kaldırma kararı aldı.

Düşük kullanım nedeni ile kaldırılacağı açıklanan bu uygulamalar Hello, Moves ve tbh oldu. Kullanım sayıları yeterli bulunmayan bu girişimler kaldırılacak.

Firma konuyla ilgili açıklama da yaptı. Açıklamaya göre söz konusu üç uygulama 90 gün içine silinecek. Bu durum uygulamaları kullanan az sayıda kullanıcıyı da oldukça üzecek.

Facebook’un Kaldıracağı Uygulamalar

Kullanım Azlığı Uygulamaların Sonu Oldu

Facebook Moves uygulamasını 2014 yılında satın almıştı. Moves, yürüme, bisiklet sürme, koşma gibi aktiviteleri günlük olarak kaydetmeye yarayan bir fitness uygulaması olarak karşımıza çıkıyordu.

Bu uygulama 31 Temmuz tarihinde kullanıcılarına veda edecek.

Hello uygulaması ise 2015 yılında kullanıma sunulmuştu. Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri ve Nijerya’da kullanılan bu uygulama Facebook arkadaş listenizdeki kişileri telefon rehberinizde kayıtlı kişilerle birleştirmenize izin veren bir uygulama olarak karşımıza çıkıyordu. Bu uygulama da birkaç hafta içinde sona erecek.

Facebook tarafından geçtiğimiz sene satın alınan tbh uygulaması da isteneni veremedi. Tbh de daha niş bir gruba hitap eden bir sosyal ağ işlevini görüyordu. Amerika Birleşik Devletleri’nde lise okuyan öğrencilerin üye olabildiği bu platformda isim belirtmeniz gerekmiyordu. Bu sosyal ağ da kısa süre içinde Facebook tarafından sonlandırılacak.

Son zamanlarda kazancının hatrı sayılır bir kısmını Instagram’dan sağlayan Facebook, böylece kullanılmayan uygulamaları da temizlemiş olacak. Kullanıcıların bir süre sonra veda edeceği bu uygulamaların yerine yenileri gelecek mi, henüz bilinmiyor ancak Facebook’un bu kararı almasında önemli bir “kullanım azlığı” olduğu muhakkak.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.