WhatsApp bu sabah değişti ve kullanıcılarını şaşırttı. Son dönemlerin en popüler uygulamasındaki son yeniliğe birlikte göz atalım.

Whatsapp Bu Sabah

WhatsApp Bu Sabah Nasıl Değişti?

Bilindiği gibi WhatsApp, son dönemlerde adı skandallarla anılan Facebook’un çatısı altında.

Uzun zamandır çeşitli güncellemelerle grup konuşmaları ve grup yöneticilerine dair yenilemeler yapan WhatsApp, yine benzer bir konuda güncelleme yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Hem iOS hem de Android cihazlar için geçerli olan son güncellemede neler var birlikte inceleyelim.

Whatsapp Bu Sabah

Grup Konuşmalarında Gizlilik Artıyor

WhatsApp’ın son yeniliği grup yöneticilerinin kontrolleri ile alakalı olacak. Sohbet sırasında grup konuşmalarının gizliliğini artırmak ön planda tutulacak.

Bununla birlikte WhatsApp grup yöneticileri, grup konuşmaları ile ilgili bilgileri detaylandırabilecek. Örneğin; grubun amacı ile ilgi bilgi yazabileceği gibi başlıklar da detaylandırılabilecek.

Bu tanıtıcı yazılar da yeni grup üyelerine fikir verecek. Grubun temel amacını anlamalarına yardım edecek.

Bir diğer yenilik de bir süre grup sohbetinden uzak kalan kullanıcılar için olacak. Sizden bahsedilen bir mesaj olduğunda bu mesajları, sohbetin sağ alt köşesinde bulunan “@” tuşundan faydalanarak görebileceksiniz.

Bunun dışında uygulamaya arama çubuğu eklenecek. Böylece yeni katılımcılar, grup bilgileri sayfasındaki bu arama çubuğu ile gruptaki bir kişiyi rahatça arayabilecek.

Her Üye, Grup Bilgilerini Değiştiremeyecek

Grup yöneticilerinin yeni özellikler ile yetkileri de artıyor. Artık yeni sistem ile yöneticiler hangi üyelerin grup bilgisini, ikonunu ve açıklamasını güncelleyebileceğini kısıtlayabilecek. Hepsi bununla da sınırlı değil. Yöneticiler artık diğer grup yöneticilerinin “admin” yetkilerini de sınırlayabilecek.

Bunun dışında grubun kurucusu olan kişiler, gruptan kovulamayacak. Bununla birlikte gruptan sürekli ayrılıp eklenen kişilerle ilgili de bir koruma yöntemi sunulacak.

Tüm bu yeniliklerden yararlanmak için yapılması gereken ise uygulama mağazalarından WhatsApp‘ın son sürümünü güncellemek olarak karşımıza çıkıyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.