Facebook’un kârı veri skandallarına rağmen yüzde 63 artış gösterdi. Mart ayında skandallar nedeni ile zor günler geçiren Facebok, yılın ilk üç ayında 4 milyar 900 dolar kâr elde etti.

Facebook’un Kârı

Facebook’un Kârı Nasıl Arttı?

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz ayları veri skandalları ile kapattı. Bu skandal neredeyse tüm mobil uygulamalara bakışı değiştirdi. Pek çok uygulama güvensiz bulunduğu için uygulama mağazalarından kaldırıldı.

Üstelik Facebook geçen yıl bu döneme kıyasla kârını yüzde 63 artırmış oldu. 2017 yılının ilk üç ayında Facebook 8 milyar dolar gelir elde etmişti. Bu yıl ilk üç aylık süreçte ise kârı 11 milyar 900 milyon dolara yükseldi.

Popüler uygulama kullanıcı sayısını da 2 milyar 200 milyona yükselterek başarısını sürdürdü. Bu sayı da geçen seneye kıyasla yüzde 13’lük bir artışı ifade ediyor.

Facebook’un Kârı

Facebook’un Başarısının Sırrı Ne?

Facebook sosyal ağ devi olarak uzun yıllardan beri hayatımızda. Veri skandalı ile gündeme geldi ve kullanıcı sayısını az da olsa kaybetti. Ancak bu kayıp büyük hasar bırakmadı. Facebook kullanıcılarının güvenini tazelemek için önlemler aldı.

Üstelik Facebook’un çalışan sayısı da 28 bine yükseldi. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, yaşanan zorluklara rağmen 2018’e güçlü bir başlangıç yapıldığını vurguladı.

Mart ayında 87 milyon kullanıcısının bilgilerini Cambridge Analytica şirketi ile paylaştığı ortaya çıkan ve büyük bir güvenlik skandalına imza atan Facebook, zor günleri atlattı.

Skandalın ardından hem Facebook, hem de diğer uygulamalar için güvenliği daha önemli bir hale getirdi. Uygulamalar ile ilgili kullanıcıların güveni zedelendi.

Hatta Facebook’un kapatılması için dünya çapında çeşitli kampanyalar düzenlendi ve pek çok ünlü isim de bu kampanyaya destek verdi.

Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg ise Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Ticaret Komisyonu’nda skandal ile ilgili ifade vermiş, kullanıcılardan özür dilemişti.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.