Akıllı telefonların son dönemdeki etkisiyle birlikte sosyal medya ve mobil oyunlara düşkünlüğümüz arttı. Bir şeylere odaklanmak çok daha zor hale geldi. İşte tüm bu caydırıcı etkenlerden kurtulmak için başvuracak bir yöntemimiz var artık; Forest.

Akıllı telefon bağımlılığı yüzünden gerek sınavlara hazırlanan öğrenciler gerekse iş hayatında yoğun çalışanların odaklanması, zor bir durum olmaya başladı.

Forest

 

 

 

 

 

 

 

 

Forest Nedir?

Forest, sizlere sanal ağaç yetiştirme olanağı sağlıyor. Ağacı ekmeye başladığınızda tamamen büyümesi için uygulamadan çıkmamanız gerekiyor.

Uygulamadan çıkarsanız ağaç büyümüyor ve başarısız oluyorsunuz. Ağacı büyütmek için kendinize hakim olmanız, uygulamadan çıkmamanız ve işinizi yapmaya devam etmeniz gerekmekte ki bu da size odaklanmak için fırsat sağlıyor.

Ağacın büyüme sürecinde odaklı kalmak istediğiniz kadar süreyi giriyorsunuz, daha sonra programa dokunmamanız gerekiyor. Ne zaman eliniz telefona gitse ekranda “işine geri dön!” ya da “bana bakma!”, “odaklı kal!” gibi yazılar beliriyor ve sizi caydırmaya çalışıyor.

Ağaçlarınız büyüdükten sonra o gün içerisinde büyüttüğünüz ağaçlar, bir alanda toplanıyor ve ormana dönüşüyor. Ertesi gün tekrar boş bir alan ile başlayıp yeni bir orman oluşturuyorsunuz.

Forest

Forest, sizlere şu güzelliği de sunuyor; uygulamayı ilk açtığınızda sağ yukarda olan kulaklık ikonuna tıkladığınızda yağmur sesi çalmaya başlıyor. Zamanla ektiğiniz ağaçlardan kazandığınız puanlarla, insan sesleri, şimşek sesi, sahile vuran deniz sesleri gibi yeni sesler satın alabiliyorsunuz.

Biriktiğiniz puanlarla sesler alabileceğiniz gibi kiraz ağacı, ağaç ev, kuş yuvası limon ağacı veya kaktüs, balkabağı, mantar ve çalı çeşitleri alıp ormanınızı çeşitlendirebiliyorsunuz.

Ektiğiniz Ağaçlar Forest ile Gerçek Ağaçlara Dönüşsün

Forest’ın bir güzelliği de premium versiyona geçtiğiniz takdirde sakinleşmek, odaklanmak için ektiğiniz ağaçların gerçek ağaçlara dönüşebilmesi.

Uygulama, Trees for the Future ile yaptığı ortaklık ile hem kullanıcıların akıllı telefon bağımlılığını tedavi etmeyi hem de dersler veya iş için odağını toplamasına yardımcı olmayı hedefliyor. Aynı zamanda da bu çabayı, gerçek ağaçlara dönüştürmesini sağlıyor.

Uygulamanın bu tip özellikleri, uygulamayı kullanıcılar için gerçekten vazgeçilmez kılıyor. Biz de dahil herkesin son günlerde yaptığı işe odaklanması, akıllı telefon ve sosyal medya bağımlılığımız yüzünden imkansız denilebilecek hale geldi bile.

Özellikle öğrencilerin sınav dönemlerinde odaklanma problemi yaşaması açısından uygulama çok kullanışlı. Çalışacakları süreyi uygulamadan ayarladıktan sonra ağaçları büyüsün, ormanları genişlesin isteyen öğrenciler, süre bitene kadar uygulamaya dokunamayacağından mola verecekleri saate kadar ders çalışmak durumunda kalıyorlar.

Forest

Uygulama, aşağıda verdiğimiz Google Play ve App Store linklerinden indirilebilir ve hemen kullanılmaya başlanabilir. Siz de hemen indirin ve odaklanın.

Forest - Odaklan
Forest - Odaklan
Developer: Seekrtech
Price: Free

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.