Her ne durumda olursak olalım eski özlemi her zaman içimizdeki yerini korur. Bugün bize eskiyle yeniyi güzel bir şekilde sentezlemiş bir yaşam tarzı uygulamasından bahsedeceğim: SLOWLY.SLOWLY

Bu uygulama onlarca dil seçeneği ile yurt dışından mektup alabilmenize ve gönderebilmenize yarıyor. Yani bu uygulamayı kullanırken eskiyi yad ederken öğrenmek istediğiniz dili konuşan hatta anadili olan insanlar ile hoş sohbetler edebilirsiniz.

SLOWLY ve Mesajı Ayıran Şey Tam Olarak Ne?

SLOWLY günlük kullanımımızda oldukça büyük bir yer edinmiş WhatsApp, SMS gibi uygulamalardan gerçekten oldukça farklı. Daha önce mektup göndermiş olsanız da olmasanız da hepimiz mektupların gelmesinin zaman aldığının farkındayız. SLOWLY de mektuplarda tam olarak buna önem gösteriyor. Diğer mektuplardan daha hızlı geldiği şüphe götürmez bir gerçek olsa da hızlı posta şeklinde düşünüldüğünde herhangi bir sorun arz etmiyor.

SLOWLY

SLOWLY ve Posta Pulu

Gel gelelim posta pulu meselesine. Uygulamayı ilk kullanmaya başlayıp konumunuzu belirlediğinizde uygulama size birkaç seçenek sunuyor. Bu posta pulları üzerinde konumunuza yakın belli başlı turistik yerlerin resimleri oluyor. Örneğin Türkiye’de ikamet eden biriyseniz uygulama size Sultan Ahmet Camii, Kapadokya Peri Bacaları, Ayasofya gibi ülkenin sembolü haline gelmiş pullar veriyor.

Uygulamayı ne kadar sık kullanırsanız o kadar puan toplamaya başlıyorsunuz ve bu pullar çeşitleniyor.SLOWLY

Kime, Neye Göre Mektup Gönderiyoruz?

Uygulamaya girip hesap açtığımızda karşımıza hobilerimize dair seçenekler çıkıyor. Kendi kişiliğimize uygun olan seçenekleri işaretlediğimiz zaman uygulama bize bir liste veriyor. Bu liste ilgi alanlarınızın ve dil seviyelerinizin uyuştuğu insanları gösteriyor. Her birinin profilini istediğiniz gibi inceledikten sonra istediğiniz kişiye mektup gönderebiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra oto-match diye adlandırılan bir otomatik eşleşme seçeneği mevcut. Ona bastığınız zaman listeden birini sizin için uygulama seçiyor ve sizi kimi seçsem derdinden kurtuluyorsunuz.

Mektubun Gitme Süresi Neye Göre Belirleniyor?

Size bir mektup geldiğinde uygulama tarafından hangi ülkeden ve kimden mektup aldığınıza dair bir bildirim geliyor. Arada bulunan mesafeye göre mektubun size ulaşma saati biçiliyor ve sizin elinize geçeceği zamana dair de bir bilgilendirme yapılıyor.
Eğer geçmişe olan özleminizi dindirmek istiyorsanız uygulamaya bir şans vermelisiniz. Her ne kadar ucu yanık aşk mektupları göndermenizi sağlayacak kadar gelişmiş olmasa da idare eder, değil mi?

Uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebileceğiniz gibi sitesinden de indirebilir veya Google Play Store ve Apple App Store mağazalarından inceleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Anime/manga meraklısı, boş vaktinde çizen, teknoloji meraklısı bir öğrenci.