Fortnite Android APK paketi merakla bekleniyordu. Oyun platforma gelmeden yaşanan bir sızıntı, oyunun hangi cihazlarda çalışacağının da ortaya çıkmasına yol açtı.

Fortnite Android APK

Fortnite Android APK Hangi Cihazlarda Çalışacak?

Gelen son haberlere göre Fortnite’ın Android sürümü, Samsung Galaxy Tab S4 bünyesinde çalışacak. Oyun, Samsung Note 9 ile de eş zamanlı olarak çalıştırılabilecek.

Fortnite Android APK’nın Google Play’de yer almayacağı biliniyordu. Bunun nedeni, oyun içi harcamalarda Google Play’in yüzde 30 oranında komisyon almasıydı. Bu nedenle Epic Games, bu sefer farklı bir politika izledi. Bu nedenle de Samsung Note 9 ile özel bir anlaşma yaptı. Bu anlaşma ile Fortnite tanıtımının yapılması kararı alındı.

Sadece Note 9 kullanıcıları, cihazın çıkış tarihinden itibaren otuz günlük bir süre zarfında Fortnite Android sürümüne erişim sağlayabilecek. Ardından global olarak tüm oyuncular için APK dosyası sunulmaya başlanacak.

Fortnite Android APK

Diğer Cihazlar 30 Gün Bekleyecek

Tab S4, 4 GB RAM kapasitesi ve 64 GB dahili depolama alanına sahip. Bu nedenle oyunun tutkunları için son derece kullanışlı bir cihaz olma özelliğine sahip.

Peki diğer cihazlar için durum ne? Burada Android kullanıcılarını üzecek bir gelişme söz konusu. Diğer cihazlar, Note 9’un tanıtımını ve ardından geçecek otuz günü beklemek zorunda. 30 gün sonra ise Fortnite Mobil indirme ekranına erişebilecekler.

Fortnite tutkunlarının bekleyişini sonlandıran bu bilgi, maalesef tüm kullanıcılar için sevindirici olmadı. Yine de Android cihazı olup bu oyundan mahrum kalanlar için 30 günlük beklemenin çok da sorun olacağını sanmıyoruz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.