Gmail için mention özelliği geldi ve Twitter’dan alışkın olduğumuz özellik, en çok kullanılan e-posta servisine transfer edilmiş oldu.

Gmail için Mention Özelliği

Gmail için Mention Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Gmail son güncelleme ile tasarım ve özellikler konusunda yepyeni bir hal aldı. En son yenilik ise mention olarak karşımıza çıkıyor. Böylece Gmail kullanıcılarına bahsetme özelliği sunmuş oluyor.

Google I/O 2018 etkinliğinde pek çok özellik tanıtılmıştı. En çok dikkat çeken özellikler arasında makine öğrenimi (machine learning) yeteneğini kullanan Gmail’in, e-postaları kendisinin yazması gelmişti. Bu özellik, Gmail akıllı ileti özelliği adı ile karşımıza çıktı ve takdir topladı.

Ancak Gmail’in yenilikleri, bu özellikle de sınırlı değil. Artık e-posta oluştururken veya gönderilen e-postalara cevap verirken bir kişinin e-posta adresini yazmanız gerekmeyecek.

Gövde kısmına @ sembolü ekleyerek adını yazdığınızda Gmail, o isme sahip kişilerin listesini sunacak. Bu isim listesinden bir isim seçtiğinizde de “mail to” bağlantısı oluşturulmuş olacak.

Alıcı taraf da bu bağlantıya tıkladığında e-posta oluşturma penceresi ile karşılaşacak ve bahsedilen kişiye de hızlı bir şekilde yazabilecek.

Gmail için Mention Özelliği

Özellik Ne İşe Yarayacak?

Gmail’in bahsetme özelliği sayesinde, bir kişinin başka bir kişiye kolayca tanıtılması sağlanacak. Bununla birlikte birden fazla kişi için oluşturulan e-postalarda, kişileri kolayca eklemeniz mümkün hale gelecek.

Ayrıca @ sembolü ile bahsettiğiniz kişiler, otomatik şekilde geçerli alıcı olarak eklenecek. Özelliği kullanmak için yeni Gmail arayüzüne geçişin yapılması gerekiyor. Eğer yeni arayüze geçmezseniz özelliği kullanamayacaksınız.

Özellikle iş dünyasında yoğun şekilde kullanılan ve milyonlarca kullanıcısı bulunan Gmail, bu yeni özellikleri ile daha pratik bir platforma dönüşecek. Twitter’ın çok sevilen özelliğinin eklenmesi ile Gmail’in popülerliğini daha da artıracağı tahmin ediliyor.

Bahsetme özelliğini kullanmak istiyorsanız uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak güncelleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.