Inbox by Gmail iPhone X ile en sonunda uyumlu hale getirildi. Sekiz aydır beklenen bu değişim hayata geçti. Artık Inbox by Gmail iPhone X’in çentikli ekranı ile uyumlu.

Inbox by Gmail iPhone X

Inbox by Gmail iPhone X için Artık Daha Kullanışlı

iPhone X’in piyasaya çıkması, çentikli ekran gerçeğini hayatımıza taşımış oldu. Eskiden tüm uygulamalar akıllı cihazların ekranların uyumluydu. Ancak çentikli ekran son derece yeni bir durumdu. Uygulamaların da bu yeniliğe uyum göstermesi zaman gerektiriyordu.

Bu uygulamalardan biri de hiç şüphesiz Inbox by Gmail olarak karşımıza çıkıyordu. Kullanıcılar uygulamanın alt ve üst kısmında kalın şeritler görüyordu. Bu da ekranın verimsiz kullanımı anlamına geliyordu.

Ancak artık uygulama çentikli ekran ile uyumlu hale getirildi. 2017’nin Kasım ayından beri 13 ayrı güncelleme alan ancak bu güncellemelerin hiç biri iPhone X desteği içermeyen Inbox by Gmail, en sonunda beklenen yeniliği duyurdu.

Pek çok uygulama da çentikli ekrana uyumlu hale gelmek için güncelleme almayı sürdürüyor. Bunun en önemli nedeni iPhone’un bundan sonraki cihazlarında da çentikli ekran kullanacağının bilinmesi.

Inbox by Gmail iPhone X

Sekiz Ay Sonra Uyumlu Hale Geldi

Inbox by Gmail çok kullanılan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu kadar yoğun kullanılan bir uygulama neden çentikli ekrana uyumlu hale gelmek için bu kadar bekledi?

Cihazın alt ve üst kısmındaki kalın siyah şeritlere bu güncelleme ile veda ettik. Beklenen yeniliğin neden sekiz ay sürdüğü ile ilgili net bir bilgilendirme geçilmedi. Ancak gelen güncellemenin iPhone X ile uyumluluk dışında bir yenilik getirmediğini de belirtelim.

iOS cihazlar için gelen güncellemenin iPhone X cihazınızla uyumlu hale gelmesi için uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. Uygulamayı güncelledikten sonra çentikli ekranla uyumlu uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.