Inbox by Gmail iPhone X ile uyumlu olacak. Doğrulama Gmail’den geldi. Arama devi olan Google, App Store’daki Inbox by Gmail uygulamasının yakın zamanda iPhone X ile uyumlu olacağını açıkladı. Böylece iddia doğrulanmış oldu.

Inbox by Gmail

Inbox by Gmail Neden Geç Kaldı?

iPhone X mobil sektörde farklı alışkanlıkları ortaya çıkaran bir cihaz oldu. Kasım ayında piyasaya çıkan ve alışkanlıkları değiştiren cihaz, uygulamalar üzerinde de etkisini gösteriyor.

Bildiğiniz gibi iPhone X, şekil olarak diğer cihazlardan oldukça farklı. 5.8 inç çentikli ekrana sahip cihaz, uygulamaların da bu boyuta uygun tasarlanmasına neden oluyor.

Google’ın e-posta hizmeti sunan uygulaması Inbox by Gmail de, bu değişime ayak uyduranlardan oldu ve 5.8 inç çentikli ekranla uyumlu hale getirildi. Aslında pek çok uygulama, çoktan bu geçişi yaşamıştı. Google bu konuda biraz geç kalmış olsa da söz konusu değişim, iPhone X kullanıcılarını oldukça memnun edeceğe benziyor.

Inbox by Gmail

Güncelleme Tarihi Belli Değil

Konuyla ilgili açıklama yapan isim Wall Street Journal Gazetesi’nden David Pierce oldu. Pierce; Twitter hesabından yaptığı açıklamada, App Store’da yer alan uygulamaya güncelleme geleceğinin Google tarafından doğrulandığını açıkladı.

Açıklamada iPhone X’in geniş çentikli ekranının çok daha verimli şekilde kullanılacağının altı çizildi. Aslında uzun süredir iPhone X’in ekranında verimsiz bir deneyim mevcuttu. Inbox by Gmail’in arayüzü, bu cihazlar için uyumlu değildi ve bu kötü bir kullanıcı deneyimi yaratıyordu.

Geliştiriciler artık daha verimli bir kullanıcı deneyimi için hazırlıkların tamamlandığını açıklıyor ancak güncellemenin ne zaman geleceğine dair net bir tarih verilmiyor.

Kullanıcıların çoğu zaman şikayet ettiği ve dört gözle beklediği sorunun çözümü için bir süre daha güncelleme tarihini bekleyeceğiz. Google, bu güncelleme ile şikayet konusu olan sorunların ortadan kalkacağını vurguluyor.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.