Samsung 14 farklı model üreterek her kitleden kullanıcıya hitap etmeye hazırlanıyor. Güney Koreli teknoloji firması olan Samsung gözünü Çin’e dikti. Dünya’nın en büyük ve işlem hacmi çok geniş olan telefon pazarı olarak bilinen Çin’de hemen hemen hiçbir varlık gösteremeyen Samsung, piyasaya süreceği 14 farklı model ile Çin akıllı telefon pazarında kendine yer edinmek istiyor.

Samsung 14 Farklı Model

Araştırmalar sonucu elde edilen verilere göre Samsung firmasının Çin’deki akıllı telefon pazar payı %0.8 oranında. Dünya’nın en kalabalık nüfusuna sahip ülkesi olan Çin bir çok sektörde olduğu gibi akıllı telefon sektöründe de üreticileri iştahlandırıyor. Herhangi bir firma için, muazzam potansiyele sahip Çin elektronik pazarında söz sahibi olmak ciddi satış rakamları ve kazanç anlamına gelir.

2015 yılında Çin akıllı telefon pazarında %20 civarlarında olan Samsung akıllı telefon pazar payı her geçen sene gerileyerek neredeyse yok olma seviyesine geldi. Bunun en önemli sebebi Çinli OEM’ler (Original Equipment Manufacturer) olarak gösterilebilir.

Samsung 14 Farklı Model

Çoğu Orta Sınıf Olan Samsung 14 Farklı Model 

Çin yapımı hesaplı telefonlarla baş edecek iyi bir orta seviye akıllı telefonunun olmaması sebebi ile Çin pazarında neredeyse yok olmak üzere olan Samsung yeni bir strateji deneyerek çoğu giriş seviyesi ve orta model telefonlar ile Çin üretimi olan rakipleri arasında yer edinmeye çalışacak. Giriş ve orta segment telefonlardan oluşacak ürünlerin en üst seviyesi Galaxy S ve Galaxy Note olarak belirlenmiş.

Samsung’un bazı modelleri özel olarak sadece Çin için üreteceği de güvenilir kaynaklardan alınan bilgiler arasında. Samsung tarafından üretilen orta ve alt seviye akılı telefonlar Çin’de üretilen muadillerine göre hem güçsüz hem de pahalı kalıyor. Samsung bu konuda nasıl adımlar atacak ilerleyen günlerde göreceğiz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.