Gmail’in Android versiyonu için yeni bir özellik geldi.  Son dönemde yeni güncellemeler ile kullanıcı deneyimini artırmayı amaçlayan arama devi Google, Android kullanıcılarını sevindirecek bir çalışmaya imza atacak.

Gmail’in Android Versiyonu

Gmail’in Android Versiyonu Hakkında

Gmail, hem bireysel kullanıcıların hem de profesyonel yaşamın olmazsa olmaz uygulamalarının başında yer alıyor. Son dönemde çeşitli yeniliklere imza atarak gelişimini sürdüren Gmail, kullanıcılarını son yenilik ile memnun edecek.

Google geçtiğimiz günlerde Gmail’in Android sürümü için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile e-postaları sağa ve sola kaydırma mümkün hale gelecek ve bu sayede çeşitli işlemler yapılabilecek.

Bu özellik uygulamanın işlevselliğini artıracak. Bu kaydırma özelliği için “Genel Ayarlar – Kaydırma” kısayolunun aktif hale getirilmesi gerekiyor. Özelliği kullanmak daha kolay bir şekilde e-posta okumanızı, ekranı sağa veya sola kaydırdığınızda çeşitli eylemler yapmanızı sağlayacak.

Çeşitli eylemler yapmanızı daha kolay ve pratik hale getiren özellik pek çok yenilik sunuyor. Örneğin Arşivleme, Silme, Okundu/Okunmadı olarak işaretle veya Ertele gibi farklı özellikleri atayabilmeniz mümkün hale gelecek. Yeni özellik ile maksimum iki adet seçeneği etkinleştirebiliyorsunuz.

Özellik henüz tüm kullanıcılara ulaşmadı. Güncellemenin tüm kullanıcılara sunulması için bir süre daha beklenilmesi gerekiyor. Google, kısa bir süre içinde özelliğin herkese sunulacağını açıkladı. Böylece özellik tüm Android kullanıcıları için aktif hale gelecek.

Gmail’in Android Versiyonu

Özellik Gmail’i Daha Etkin Hale Getirecek

Gmail en çok tercih edilen uygulamaların başında geliyor. Kullanıcıların daha etkin kullanılmasına olanak sunacak. Şimdilik tüm Android kullanıcılarına sunulmamış olsa da özellik kısa sürede herkes için aktif hale gelecek. Peki iOS  kullanıcıları için benzer bir çalışma söz konusu mu? Konuyla ilgili net bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle iOS kullanıcılarının bu özellikten ne zaman yararlanmaya başlayacağı belirsizliğini koruyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.