Google Asistan Türkçe desteği nihayet duyuruldu. Android kullanıcıları uzun zamandır bu müjdeli haberi bekliyordu. Google Asistan Türkiye’ye geliyor. Üstelik dil desteği ile de gerçek anlamda asistanımız olmaya aday gözüküyor.

Google Asistan Türkçe Desteği

Google Asistan Türkçe Desteği

Google I/O’da yapılan açıklama ile uygulamanın Türkçe dil desteği resmen duyurulmuş oldu. Google’ın yapay zeka asistanı artık Türkiye’de!

Bilindiği üzere Google Asistan’ın Siri, Alexa ve Cortana gibi güçlü rakipleri bulunuyordu. Ancak Google Asistan’ın en büyük avantajı veri tabanının genişliğiydi. Lokal çalışmalara hız kesmeden devam eden Google en sonunda yeni atılımı için Türkiye rotasında karar kıldı.

Yıl sonuna kadar Google Asistan seksenden fazla ülkede ve otuzun üzerinde dil desteği sunuyor olacak. Üstelik Google Asitan 500 üzeri cihazda çalışacak. Sayısı kırkın üzerinde otomobil markasında da sesini duyuracak. Bununla birlikte Google Asistan beş binin üzerinde akıllı ev cihazıyla da vazgeçilmezimiz olacak.

Google Asistan Türkçe Desteği

Google Asistan ile Neler Yapılabilir?

Karşınızda hem ev aletlerinde, hem otomobilde, hem de mobil cihazınızda kullanabileceğiniz sanal zekaya sahip bir asistan var. Sizi dinleyip isteklerinize hızlı bir şekilde cevap vermek için can atıyor. Üstelik dil desteği sayesinde kolayca iletişim kurabiliyorsunuz.

Google Asistan, Google’a direkt olarak bağlı. Bu da geniş bir ağ içindeki tüm bilgileri çekebildiği anlamına geliyor. Havanın durumundan, yemek tariflerine, restoran adreslerinden konuşarak SMS yollayabilmeye kadar pek çok hizmet için yardıma hazır olacak.

Ayrıca Google Asistan artık çok daha zeki! 6 yeni sesin eklendiği uygulama için John Legend’in melodik tonları da bu yıl içinde kullanılabilir hale getirilecek.

Bir diğer dikkat çeken özellik ise “devamlı konuşma”. Uygulama sizin konuşmanızın devam edebileceğini düşünerek sürekli “Hey Google”  deme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Bununla birlikte çocukların sesini algılıyor ve onlara karşı çok daha dikkatli bir hitap sergiliyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.