Google Datally, mobil veri tasarrufu sağlayan bir uygulama. Bu uygulama şimdi, dört yeni özellik ile daha güçlü hale getirilecek.

Google Datally

Google Datally Güçleniyor

Google, Datally uygulamasını güçlendirmek adına dev bir adım attı ve uygulamaya dört yeni özellik ekledi. Bu sayede artık telefonunuzu verdiğiniz kişinin ne kadar veri kullanabileceğini belirleyebileceksiniz. Özellikle çocuklu aileler için bu fonksiyon, son derece avantajlı olacak!

Android cihazlar için sunulan veri kullanımı izleme uygulaması Datally’nin yeni özelliklerine gelecek olursak… Artık uygulamada, misafir modu bulunacak. Böylece telefonunuzu verdiğiniz kişinin kullanacağı veri miktarı da sınırlandırılabilecek. Özellik, misafir modu kapatılana kadar geçerli olacak ve veri limitini kontrol edecek.

Bir diğer özellik ise günlük sınır. Bu özellik ise gün içinde ne kadar veri kullanabileceğinizi belirlemenize olanak veriyor. Bu sayede veri tasarrufu yapmak mümkün hale geliyor. Günlük sınır ile mobil internet paketinin aya bölünecek şekilde verimli kullanılması son derece kolay.

Google Datally

Kullanılmayan Uygulamalara Geçit Yok

Ne yazık ki akıllı telefonlarda yer alan bazı uygulamalar, kullanılmamalarına rağmen veri tüketiyor ve çoğu zaman biz bunun farkında bile olmuyoruz. Datally kullanılmayan uygulamalar özelliği sayesinde bu durumun önüne geçiyor.

Arka planda hangi uygulamalar çalışıyor ve veri harcıyorsa uygulama tarafından analiz ediliyor. Google, kullanılmadıkları halde veri tüketen uygulamalar için aylık yüzde 20’lik bir sınır belirledi. Bu uygulamalar, veri paketinin yüzde 20’si kadarını tüketebiliyor. Üstelik uygulama, size hangi uygulamaların ne kadar veri tükettiğini gösterdiği için önlem almanıza da olanak sağlıyor.

Son olarak Google uygulamaya çevrenizdeki Wi-Fi ağlarını görmenizi sağlayan bir harita ekledi. Bu sayede eğer çevrenizde iyi sinyale sahip bir ağ varsa, mobil veri paketinizi kapatıp söz konusu ağa bağlanabiliyorsunuz.

Android kullanıcılarının faydalanabileceği Datally, yeni özellikleri ile güncellendi. Google Play Store üzerinden ücretsiz şekilde indirerek kolayca akıllı cihazına yükleyebilir ve veri tasarrufu sağlayan bu uygulamayı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Datally: data saving app by Google
Datally: data saving app by Google

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.