Grafik tasarım hayatımızın her köşesinde mutlaka karşımıza çıkan bir alan. Aldığımız çikolatanın paketi, benzin istasyonunda çalışan pompacının tişörtündeki amblem, kullandığımız antetli kağıtlar bile bir tasarım ürünü. Kurumsal olun ya da olmayın çeşitli nedenlerden ötürü bir gün bir logoya sahip olmak durumunda kalabilirsiniz. Böyle durumlarda tasarımcı ve müşteri arasında her zaman bir anlaşma sağlanamayabilir. O anda keşke bilsem de kendim yapsam demek yerine DesignEvo uygulamasına göz atabilirsiniz. DesignEvo

DesignEvo ile Logonuzu 2 Dakikada Hazırlayabilirsiniz

DesignEvo bir internet sitesine de sahip lakin biz mobil uygulamasını inceleyeceğiz. Google Play Store’da 500.000+ indirme sayısına ve 3,6 puana sahip uygulama, Apple App Store’da ise 3,1 puan almış.

Uygulamanın kullanımı çok basit. DesignEvo’yu açtığınızda karşınıza çıkan kategorilerden hazır bir şablon seçiyorsunuz. Daha sonra ise seçtiğiniz şablonun üzerinde oynama yapacaksınız. Şirketinizin adını ya da kendi adınızı gireceksiniz. Daha sonra arka plan rengini, yazı renklerini, yazı fontlarını değiştirebilir hepsinde oynama yapabilirsiniz. Uygulamanın arayüzü zaten çok basit.

Logonuzun arka planını renkli yapabileceğiniz gibi dilerseniz transparan olarak da kaydedebilirsiniz. İndirmeden önce seçmeniz yeterli. 3500 farklı hazır şablon olan uygulamada, farklı kategorilerde 100’ün üzerinde font mevcut. Dilediğiniz imajı dilediğiniz font ile aktarabilirsiniz.

Uygulamanın içerisinde her ne kadar birçok şablon olsa da, şablondaki ikonu değiştirmek isterseniz uygulamaya para ödemek durumundasınız. Satın alacağınız ikon paketlerinin içeriğini görememek açıkçası benim hoşuma gitmeyen bir durum oldu. Neye para vereceğimi bilmeliyim diye düşünüyorum.

Uygulamanızı bitirdikten sonra ve indirme yöntemini seçip, indirdikten sonra dilediğiniz yerde paylaşabiliyorsunuz. Hatta üzerinde herhangi bir reklam ibaresi olmadan. Bu durumu çok beğendim. Son günlerde filigransız hizmet veren ücretsiz servisleri bulmak çok zor oluyor.

Sizler de bir logoya ihtiyaç duyuyorsanız ve tasarım konusunda kendinizden başkasına güvenmiyorsanız şipşak bir logo yapabileceğiniz DesignEvo uygulamasını deneyebilirsiniz. Uygulamaya hemen sahip olmak için Google Play Store ve Apple App Store sayfalarını ziyaret edebileceğiniz gibi, aşağıdaki linklerden de direkt olarak indirebilirsiniz.

DesignEvo’yu web tarayıcınızdan kullanmak için buraya, Mac bilgisayarınıza indirerek kullanmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.