Birkaç yıl önce hayatımıza süratli bir giriş yapan ve bugün neredeyse her alanda karşımıza çıkan QR kodlar, bilgi akışını hızlı hale getirirken yapmamız gereken işlemleri de pratikleştiriyor. QR kodlar aracılığıyla ödeme işlemlerimizi kolayca gerçekleştirebiliyor, cihaz entegrasyonu sağlayabiliyor, firmaların sadakat programları kapsamında çeşitli hediyeler kazanabiliyoruz. Tabii bunun için akıllı telefonumuzun QR kod tarayıcı ve barkod okuyucu uygulamalara sahip olması gerekiyor.

iPhone kullanıcıları için Interclick Media tarafından geliştirilen QR Kod Tarayıcı ve Barkod Okuyucu uygulama sayesinde, karşınıza çıkan QR kod ve barkodları saniyeler içerisinde okutabilir ve dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Üstelik uygulamayı kullanmak için herhangi bir ücret ödemeniz de gerekmiyor. Uygulama, her zaman kullanıma açık.

QR Kod Okuyucu

Uygulama, sadece QR kodları ve barkodları okumakla kalmıyor, aynı zamanda datamatrix kodlarını, kartvizitleri, bulmacaları, SMS, metin ve çeşitli türdeki belgeleri de çok kısa bir süre içinde tarayabiliyor. Otomatik algılama ve tarama modu ise size oldukça zahmetsiz bir kullanım süreci sunuyor.

QR kod tarayıcı ve Barkod Okuyucu bu uygulamayı kullanacağınız alanlardan birisi de Google aracılığıyla yapacağınız alışverişler olacak. Tarattığınız barkodu, Google üzerindeki mağazalarda veya alışveriş merkezlerinde bulunmakta olan fiyatlarla karşılaştırabilir, bu sayede ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşmanın rahatlığıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bu tür uygulamalar, bir bakıma klasik kartvizitlerin pabucunu da dama atıyor. Artık tek bir fotoğrafın yanında göreceğiniz QR kod sayesinde, tanıştığınız kişiyle ilgili iletişim bilgilerine kolayca erişebiliyorsunuz. Uygulamada yer alan kartvizit tarama özelliği, kartvizit sahibine dair tüm bilgileri elinizin altında tutmanızı sağlıyor ve bu açıdan son derece değerli.

Sosyal Medya Desteği ile Kodları Çevrenizle Paylaşın

Sosyal medya hesaplarınızda bulunan kişilerle paylaşmak isteyeceğiniz kodları, anında taratarak, internet üzerinden aktarma imkanınız bulunuyor. Facebook, Twitter, WhatsApp, Snapchat hesapları veya e-posta adresleri aracılığıyla diğer insanlarla paylaşmak amacıyla bu kodları taratabilir ve saniyeler içerisinde ulaştırmak istediğiniz adreslere gönderebilirsiniz.

QR Kod Okuyucu Ekran Görüntüsü

QR kod tarayıcı ve Barkod Okuyucu uygulamanın içerisini dikkatle incelediğinizde, tarama geçmişine dair alanlara ulaşmanızın mümkün olduğunu göreceksiniz. Böylece daha önce taradığınız kodlara, tarama tarihi ve tarama saati detayına kadar ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın gayet basit bir ekran tasarımı var ve bu da aradığınız bilgilere kolayca erişmenizi sağlıyor. Arayüzünün kullanışlı ve kolay olması sayesinde olumlu kullanıcı yorumları alan uygulama, yeni kullanıcı kazanmaya devam ediyor.

Siz de böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyuyorsanız, Apple App Store mağazasını ziyaret edebilir veya buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.