Google Gazetelik uygulaması yenilenecek. Birçok haber kaynağına kolayca ulaşmanızı sağlayan uygulama yeni tasarımı ile karşınıza çıkacak. Bu güncelleme ile uygulama yalnızca haber metinlerine değil, videolu haberlere de ulaşmanızı sağlayacak.

Google Gazetelik

Google Gazetelik Uygulamasına Hangi Yenilikler Geliyor?

Google, pek çok faydalı uygulaması ile hayatımızda oldukça geniş yer kaplayan bir sosyal medya devi. Hemen hemen çoğu akıllı cihazda bulunan Google Gazetelik de bu uygulamaların başında geliyor. Uygulama, pek çok haber kaynağını içinde barındırıyor ve habere kolayca ulaşmanızı sağlıyor.

Bu sayede dilediğiniz haber kaynağına bir tıkla ulaşarak içerikleri okuyabiliyorsunuz. Ancak uygulamanın bazı eksiklikleri vardı ve Google bu konuda harekete geçti. Videolu haberlere erişim konusunda da zayıf kalan uygulama yenilenmeye başladı.

Yeni tasarım 8 Mayıs’ta başlayacak Google I/O etkinliğinde tanıtılacak. Google Gazetelik yeni tasarımı konusunda bilgi verilecek. Yeni tasarımın temel bir amacı var. Google servislerini tek bir çatı altında toplamak.

Gelen ilk bilgiler, Google’ın servislerini tek bir çatı altında toplayabilmek için yayıncılarla görüşüldüğü ile ilgili. Bir yetkili de, haberleri takip edebildiğimiz pek çok Google hizmeti olduğunu ve öncelikli hedefin bu uygulamaları tek bir marka altında toplamak olduğunu ifade etti.

Google Gazetelik

Yeni Tasarımda Neler Var?

Youtube haberler sekmesi ile videolu içerikleri de destekleyecek olan Google Gazetelik uygulamasında başka pek çok yenilik söz konusu. Uygulamanın daha akıcı kullanılabilmesi için AMP (hızlandırılmış mobil sayfalar) özelliği eklenecek. Bu da performansın artırılmasını sağlayacak.

Konuyla ilgili bir açıklama da Google’ın CEO’su Philipp Schindler’dan geldi. Schindler yaptığı açıklamada haber yayıncılığından dijital yayıncılığa geçmenin zorluklarından bahsetti. Durumun farkında olduklarının altını çizen Schindler, bu kararın başarısının yayıncı şirketlerinin başarısına da bağlı olduğunu vurguladı.

Google yeni tasarım için ortak bir çalışma yürütecek ve tasarımın yenilenmesi ile daha iyi hizmet vermeyi amaçlayacak.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.