Google oyun ağı kurarak iddialı bir çıkış yakalamayı amaçlıyor. Bu atılımla Google, Steam’e rakip olmaya hazırlanıyor.

Google Oyun Ağı

Google Oyun Ağı ile Geliyor

Google oyun ağı kuracak ve bu sayede de sosyal platformlara odaklanabilmek adına büyük bir adım atmış olacak.

Konuyla ilgili net bir bilgi henüz verilmedi. Üstelik Google sosyal oyun girişimin asıl amacına dair muallak da dağılmış değil. Ancak şirket bu adımı atmakta kararlı. Üstelik şirketin oyun projesi de yolda!

Google Oyun Ağı

 

Projenin Başında Kim Var?

Google, yeni hedefini sessiz sedasız yürürlüğe koydu. Projenin başına da Michael Sayman getirildi. Sayman, Facebook bünyesinde 17 yaşında stajyer olarak yer almaya başladı. Daha sonraki süreçte de Alphabet Inc. bünyesinde yer aldı.

Proje, arkadaşlar arasında oynanabilen mobil oyunları kapsıyor. Bu oyun etkinlikleri ile ilgilenen Google’ın projesi şu anlık deney aşamasında. Google sözcüsü de henüz bu aşamada olduklarını vurguladı.

Şirket Farklı Alanlara Neden Yöneliyor?

Şirket, Google Plus’ın etkisini kaybetmeye başladığının farkında. Bu nedenle farklı alanlara yönelerek mevcut açığı kapatmak istiyorlar.Yeni platform sosyal medya mantığında görülecek. Bu da Google Plus’ın düşen grafiğini kapama amacı taşıyor.

Peki yeni platforma nasıl üye olunacak? Oldukça basit. Bu sosyal platforma üye olmanız için mobil cihazlara ihtiyacınız olacak. Telefon numaranız ile kolayca üye olabileceksiniz.

Elbette nasıl üye olunacağı, platformun içeriği ile ilgili bilgiler son derece sınırlı ve çoğu söylenti niteliğini taşıyor. Ancak bilişim dünyasında ortaya çıkan bu tarz gelişmeler kısa sürede hayata geçirildiği için kullanıcıların çok uzun süre beklemeyeceği tahmin ediliyor.

Yeni bir sosyal platform olarak tasarlanan proje, mobilden oyun oynamayı seven gençleri bünyesinde toplamayı hedefliyor. Üstelik işin en güzel tarafı arkadaşlarınızla bu platformda buluşabilecek olmanız. Bakalım, proje ne zaman hayata geçirilecek ve ne tür tepkiler alacak…

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.