Google Play Store yeni özellik yayınlayarak kullanıcıları için daha pratik bir platform haline geldi.

Google Play Store Yeni Özellik

Google Play Store Yeni Özellik Hakkında

Android kullanıcılarının uygulama mağazası Play Store, artık çok daha kullanışlı bir platform. Hayatınızı kolaylaştıracak yeni özelliği birlikte inceleyelim.

Google’ın uygulama mağazası olan Play Store’un ana menüsüne girdiğinizde yeni bir seçenek ile karşılaşacaksınız. Bu seçenek “Abonelikler” ismi ile karşınıza çıkacak ve oldukça pratik bir deneyim sunacak.

Google Play Store Yeni Özellik

Abonelik İsteyen Uygulamalar için

Hemen hemen her gün binlerce uygulama indiriliyor. Bu uygulamaların bazıları ücretli, bazıları ise ücretsiz. Ancak günümüzde bir seçenek daha mevcut. O da abonelik gerektiren uygulamalar.

Son zamanların popüler uygulaması Netflix veya Spotify gibi abone olabileceğiniz uygulamaları artık diğerlerinden daha kolay ayırt edebileceksiniz. Bu tarz abonelikleri tek bir yerden kontrol edebileceğiniz için bir uygulamaya abone olmak veya abonelikleri takip etmek son derece kolay olacak.

Abonelikler seçeneği ile söz konusu uygulamaları takip edip, üyelikleri yenilemek, sonlandırmak veya başlatmak için uğraşmanız gerekmeyecek. Tek bir tıkla söz konusu alana ulaşacak ve kolayca işlem yapabileceksiniz.

Özellik Ne Zaman Kullanılabilecek?

Aslında bu kullanışlı özellik çalışmaya başladı. Ancak ülkemizde aynı şeyi söylemek şimdilik mümkün değil. Özelliğin kusursuz şekilde çalışması için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Play Store’un bu kullanışlı özelliği Android cihaz sahiplerini oldukça memnun edecek. Bir de uygulama mağazasında Android kullanıcılarına özel kampanyalı abonelikler de sunulursa, özellik rakipleri oldukça kıskandıracaktır.

Artık aboneliklerinizi takip edebileceğiniz, başlatıp, sonlandırabileceğiniz bir alana sahip olacaksınız. Bu durum gözden kaçan abonelikleri takip etmek için de iyi bir yöntem olacak. Özelliği kullanmak için yalnızca uygulama mağazasının ana sayfasına girmeniz gerekiyor. Böylece kolayca “Abonelikler” bölümünü görebileceksiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.