WhatsApp numara değiştirme özelliği ile ilgili kullanıcı beklentileri her geçen gün artıyordu. Milyonların kullandığı en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, gün geçmiyor ki yeni bir güncelleme ile kullanıcılarını sevindirmesin! WhatsApp şimdi de numarasını ya da operatörünü değiştiren kullanıcılar için de bir yenilik sunmaya hazırlanıyor.

WhatsApp Numara Değiştirme Özelliği

WhatsApp Numara Değiştirme Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Android, Windows Phone ve iOS için sunulan mevcut numara değiştirme özelliğini “Ayarlar” menüsünden yeni numaranızı ekleyip kullanabiliyordunuz. Yapmış olduğunuz değişiklik sonucunda sohbet geçmişi ve gruplarda herhangi bir değişiklik olmadan kullanılabiliyordu. Şimdi ise yeni güncelleme ile kullanıcılar “Ayarlar” üzerinden daha fazla değişiklik yapma imkanı bulacak.

Öncelikle yenilik şu an için sadece Android kullanıcıları için geçerli. Android’de de WhatsApp 2.18.97 Beta Sürümünde kullanıcıların hizmetine açılmış olacak. iOS ve Windows Mobile Phone için yeniliğin ne zaman geleceği ise şu an için bilinmiyor.

Yeni Güncelleme ile Neler Olacak?

Peki WhatsApp Numara Değiştirme Özelliği ne gibi yenilikler getirecek? Bundan sonra WhatsApp rehberinizdeki herhangi biri numara değiştirdiğinde bildirim alacaksınız. Dilerseniz, numara değiştirdiğinde bildirim almak istediğiniz kişileri kendiniz belirleyebilirsiniz.

WhatsApp menüsü altında bulunan numara değiştir panelini kullanarak numaranızı değiştirecek, bildirim almak isteyip istemediğinizi de burada belirtmiş olacaksınız.

WhatsApp Numara Değiştirme Özelliği

WhatsApp’tan Çevrimiçi Özellliği

WhatsApp daha önce de kullanıcılarına çevrimçi görünme seçeneği sunmuştu. WhatsApp şimdi de kullanıcı “Ayarlar” menüsünden yapmış olduğu değişiklik ile mesajların okundu raporunun iletilip iletilmeyeceğini seçme seçeneğini getirdi. Kullanıcılar durumunun kiminle paylaşılıp paylaşılamayacağını da belirleyebilecek. Bununla birlikte yapacağı ayarlar sonrasında görünmesini istediği kişinin mesajlarına mavi tik, görünmesini istemediği kişinin mesajlarına ise gri tik gösterme şansına kavuşacak.

Yeni gelecek değişiklik ile artık kullanıcıların daha önce yapmış olduğu yazışmaları, resimleri, paylaşımları arşivleyip saklama imkanı sunuluyor. Bu da kullanıcıların memnuniyetini üst seviyede çıkararak veri kaybını engellemiş oluyor.

En çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın ilerleyen günlerde yapacağı değişiklikler merakla bekleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.