Telefonlarımızla çok uzun vakitler geçiriyoruz, bunun büyük kısmı da oyunlarla oluyor. Canımız sıkıldığında, metroda, otobüste, tramvayda hayatımızın büyük bir kısmında bizi deşarj ediyor ve boş vaktimizi değerlendirmeye yarıyor. Bu makalemizde size güzel vakitler geçirtecek, Google Play store en iyi oyunlar hangileri gibi sorularınıza yanıt verecek oyunları anlatacağız.

1-) Subway Surf

İndirmesi ücretsiz olan bu oyunda Jake, Tricky ve Fresh’e huysuz kontrolör köpeğinden kaçmasına yardımcı oluyorsunuz. Oyun sizi akışına alacak ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Gerek koşarak gerek sörf tahtasında, uçarak, zıplayarak sürükleyici bir deneyim sahibi olacaksınız. Oyunda topladığınız paralarda yeni karakter yeni kaykaylar yeni kostümler alarak oyunu daha eğlenceli daha zevkli bir hale getirebilirsiniz. Oyun başlangıcında klasik bir karakter ile başlayarak oynadıkça karakterinizi geliştirip en büyük skoru yaparak arkadaşlarınızla kıyasıya rekabete girebilirsiniz. Google play en iyi oyunlar sıralamasında 1.sırada.

2-) Benim Konuşan Tom’um

Ücretsiz indirme seçeneğiyle çok sevimli bir kedi sahibi oluyorsunuz. Ve bu kediyi giydirip yemek yedirip uyutup tuvalete götürüp sanki evinizde kedi besliyormuşçasına oyun oynuyorsunuz. Bu oyunun çok tercih edilmesinin nedeni ise gerçekten de bir kediye sahipmiş gibi duygular hissetmeniz. Kedi, konuştuklarınızı da taklit edebilme yeteneğine sahip. İlk önce siz konuşuyorsunuz ardından kediniz sizin dediklerinizin tamamını tekrarlıyor. Oyunda ilerledikçe kedinizi özelleştirebilir hayal ettiğiniz kediye sahip olup bakımını yapabilirsiniz.

3-) Candy Crush Saga

Bu oyun da indirmesi ücretsiz olması yanı sıra tekrar tekrar oynayıp bağımlılık yapabiliyor. Birbiriyle aynı olan en az 3 şekeri gördüğünüz an ekrana dokunun ve yok edin ekranda hiç şeker kalmayacak şekilde sürdürün. Bu oyunda arkadaşlarınızla birlikte tatlı bir rekabet ortamına girip birbirinize istek yollayabilirsiniz. Bu oyun yaptığınız seçimler ve kombinasyonlarla hafıza ve strateji gelişimine büyük katkı sağlayacaktır.

4-) Snake Vs Block

Görsel hafıza ve refleks geliştiren bu oyun play store da ücretsiz bir şekilde yayımlanıyor. Yılanınızı kontrol ederek yemleri topluyorsunuz. Örneğin yılanınız 10 yemlik bir yem yedi karşınıza sürekli bloklar çıkacak o bloklarında belirli puanları mevcut. 10 yem yemiş yılanınız 15 blokluk duvardan geçemez ama 5 blokluk duvardan geçer geçtikten sonrada 5 canını kaybeder. Gerçekten de görsel hafızayı geliştiren bu oyun insanın dikkat etme yönünü de geliştiriyor. Örneğin paragraf sorusu çözen insanların en büyük derdi belirli yerlere dikkat etme ve karar verme. Bu oyun sayesinde görsel hafızanızı güçlendirip soruları daha iyi seçebilme yetinizi güçlendiriyor.

5-) Clash Royale

Gelelim play store en iyi oyunlarda revaçta olan oyunlardan Clash Royal’e. 2 kuleniz ve 1 ana merkeziniz bulunuyor her saniye biriken iksirlerinizle elinizde mevcut olan kartlar (örn: barbar, okçu, dev) gibi kartları kullanarak rakibin ana merkezini yok etmeye çalıştığınız rekabetin yüksek olduğu bir oyun. Oldukça eğlenceli gözüken bu oyunun 2 ye 2 modu da var. Arkadaşlarınızı davet edip karşı rakibe karşı kendi üssünüzü savunarak rekabet ortamına girebilirsiniz. Oyunda kasa açtıkça yeni kartlar sahibi olup daha çok güçleniyorsunuz ve karşı rakiplere karşı üstünlük kazanıyorsunuz. Rakibin her bir kulesi bir taç veriyor üssü yok ederseniz 3 taç 10 taç toplarsanız bir kasa açabiliyorsunuz.