Google Spotify ile işbirliği için kolları sıvadı. İki dev şirketin ortaklığı saat uygulamasına eklenecek.

Google Spotify ile

Google Spotify ile Uyandıracak

Google Saat, oldukça sık kullanılan ve pek çok kullanışlı özelliği bir arada barındıran bir uygulama. Yalnızca saatin kaç olduğunu öğrenmek için değil aynı zamanda kronometre ve sayaç olarak da kullanılıyor.

Ancak elbette uygulamanın en çok kullanılan özelliği alarm. Sabahları erken uyanabilmek için sıklıkla başvurduğumuz alarm özelliği de kendisine has melodilere sahip. Ancak pek çoğumuz bu alarm seslerinden rahatsız oluyor veya beğenmiyoruz.

Google Spotify ile işbirliğine girerek bu probleme oldukça eğlenceli bir çözüm buldu. Saat uygulamasına eklenen aranan özelliği ile sevdiğiniz parçaları yada kendi müzik listenizi alarm sesi olarak kullanabileceksiniz.

Üstelik bu özelliği kullanmak için Spotify Premium üyesi olmanız da gerekmeyecek. Yani üyesi olsun olmasın herkes bu özellikten yararlanabilecek. Yapılması gereken tek şey Premium olmasa dahi standart bir Spotify üyesi olmanız. Bir de elbette akıllı telefonunuzda Spotify uygulamasının yüklü bulunması.

Google Spotify ile

Özellik Ne Zaman Kullanılacak?

Bu eğlenceli özellik bu hafta içinde hayatımızda yer bulacak gibi görünüyor. Google Play güncellemesi ile Google Saat uygulamasına eklenecek olan özellik size sevdiğiniz şarkı ve şarkılarla uyanma şansı tanıyacak.

Google Play ve Google uygulaması için söz konusu olan bu özellik ne yazık ki iOS kullanıcılarını bir hayli heveslendirecek. Ancak iki dev şirketin ortak çalışması olan bu projenin iOS tabanlı cihazlara geleceğine dair bir beklenti ne yazık ki bulunmuyor.

Eğer güne Spotify’da yer alan şarkı listenizle veya favori şarkınızla başlamak isterseniz hemen Spotify’ı telefonunuza yükleyin ve üyelik oluşturun. Ayrıca telefon sürümünüzün de Android 5.0 ve üstü olması gerekiyor. Böylece eğlenceli işbirliğinden siz de faydalanabilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.