Milyonlarca Android kullanıcının telefonlarında bulunan Google Uygulaması, Google tarafından yapılan yeni güncelleme ile sunduğu uygulama deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. Buna göre yeni sürümde uygulama, önceki halinden oldukça farklı bir ana sayfa tasarımına sahip olacak. Google Uygulaması‘nın 7.13 beta sürümünde kullanıcıları, daha fazla sekme açma ve normal sürümdekine göre daha oval Google kartları bekliyor olacak.

Google Uygulaması Ne İçeriyordu?

Android işletim sistemli cep telefonlarına sahip kişilerin de bildiği üzere, şu an kullanımda olan Google Uygulaması, alt kısımda 3 farklı sekme seçeneği sunuyor. Bu 3 sekme içerisinde yer alan “Ana Sayfa” sekmesinde, Google kartları ve arama çubuğu yer alıyor. Google kartları, geçmişte arama yaptığımız sitelere tekrar girmek istediğimizde bize kolaylık sağlaması açısından önemli. Merak ettiğimiz konularda arama yapmak için ise arama çubuğu tabii ki vazgeçilmezimiz. Bir diğer sekme olan “Yakında” sekmesi de yaklaşan etkinlikleri bize haber veren bir bölüm. Son olarak 3. sekme olan “Son” sekmesi ise en son yapılan aramalar ve daha önceden girmiş olduğumuz son web sitesini bize gösteren bir veri saklama alanı.

Google Uygulaması Yeni Tasarımı

Güncelleme ile Gelen Yenilik

Google Uygulaması‘na yapılan son güncelleme ile bu 3 sekmeden daha fazla seçeneğe sahip olacaksınız. Güncel sürümde “Ana Sayfa” sekmesi, eski sürümdeki gibi bulunurken arama çubuğunda yer alan mikrofon simgesi, Google Lens simgesiyle büyük ölçüde benzerlik gösteren bir ikonla değiştiriliyor. Bunun yanında arama çubuğunun altındaki kısa yollar seçeneği, yeni sürümde olmayacak. Ayrıca Ana Sayfa sekmesi içerisinde yer alan Google Kartların da köşe kısımları daha çok ovalleştirilmiş.

Belki de işinizi kolaylaştıracak en güzel güncelleme, yakında sekmesinin yanına doğrudan Google Asistan‘ı devreye sokabileceğiniz bir “Asistan” butonunun konulacak olması. Asistan butonunu da sırasıyla “Arama”, “Son” ve birçok seçeneğe ulaşabileceğiniz “Daha” sekmeleri takip ediyor.

Google Uygulaması‘nın yeni sürümü daha beta aşamasında olduğu için kullanıcıların bu güncellemeden ne zaman faydalanacağı konusunda henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.