Halit Ergenç Pondr uygulaması için yeğeni Aziz Akgül ile birlikte bir milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Sosyal ağ uygulaması olan Pondr beklenen büyümeyi gerçekleştiremeyince sessiz sedasız kapandı.

Halit Ergenç Pondr

Halit Ergenç Pondr ile Zarar Etti

Pondr, 2014 yılında yayınlandığında diğer sosyal ağlardan farklı özellikler barındıran bir uygulamaydı. Halit Ergenç, uygulama hakkında yaptığı açıklamada, “Pondr, tensel temas gibi. Çok büyüyeceğinden eminim. Yakında dünya devi olacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Halit Ergenç Pondr

Pondr Nasıl Bir Uygulamaydı?

Halit Ergenç’in yatırımcısı olduğu Pondr, Instagram’a benzer bir tasarıma sahipti. Bununla birlikte iki fotoğraf yan yana konularak sosyal ağda bağlantılı olan kişilerden fikir alınabiliyordu.

Anket özelliklerinin Facebook, Twitter ve Instagram gibi popüler uygulamalarda da kullanılır olması ile trafiği düşen Pondr, zamanla uygulama mağazalarından kaldırıldı.

Halit Ergenç Uygulama Hakkında Ne Düşünüyordu?

Ünlü oyuncu Halit Ergenç, 2014 yılında uygulamanın lansmanında konuşmuş ve popüler sosyal ağlardaki eksikleri dile getirmişti. Ergenç, Pondr’ı ise şu sözlerle anlatmıştı:

“Pondr, tensel temas gibi. Pondr yapısı, oluşturduğu ve oluşturacağı yaşam paylaşma kültürü ile başka insanlarla iletişim kurmayı ve etkileşime açık olmayı seven herkes için vazgeçilmez bir uygulama olacak. Doğru proje, iyi odaklanma ve geniş vizyonla Pondr’ın yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir sosyalleşme ağı haline geleceğinden kuşkum yok. Çok büyüyeceğinden eminim. Yakında dünya devi olacağız.”

Pondr’ın Farkı Neydi?

İlk çıktığı zamanlarda yoğun ilgi ile karşılaşan Pondr, hem fikir hem de görsel üretimini destekleyerek çoğu uygulamada görülmeyen bir çıkış yakalamıştı.

Halit Ergenç ve yeğeni Aziz Akgül’ün de desteklediği ve yatırımcısı olduğu başarılı uygulama, duygu ikonlarının kullanımını da teşvik ederek gençlerin trendlerine uygun özellikler barındırıyordu. Ancak sosyal ağlarda her geçen gün artan rekabetle baş edemedi ve uygulama marketlerinden kaldırıldı.

Bir milyon dolarlık yatırımları, Pondr’ın kapanması ile büyük bir kayba dönüşen Halit Ergenç ve Aziz Akgül cephesinden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.