İş ve okulda yaşadığımız problemlerden birisi de gönderilen dosyaları akıllı telefonumuzdan açamamak olsa gerek. İş hayatımızda her dakika ofiste olamıyoruz, her zaman ders için gerekli olan dosyaları açmak için bilgisayar erişimimiz olmuyor veya bazen cep telefonumuzdan halletmemiz gerekebiliyor ve eğer telefonumuzda bir mobil ofis uygulaması yoksa, bam!

Dosya açılmıyor.

İşte bu soruna ilaç gibi gelecek 3 mobil ofis uygulamasını sizler için sıraladım.

OfficeSuite

officesuite mobil ofis uygulaması

OfficeSuite Word, Excel ve Powerpoint gibi belgeleri görüntülemeyi, düzenlemeyi ve oluşturmayı ve de gelişmiş PDF işlemleri gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Uygulamayı ilk açtığınızda karşınıza son yüklenen ve kullanılan dosyaları gösteren bir ekran çıkıyor ve bu şekilde kullanım kolaylığı hedefleniyor. Sol üstteki menüye tıkladığınızda da oturum açma, dosya açma ve benzeri özellikler görüyoruz. OfficeSuite sadece dosyaları görüntülemek ve düzenlemekle kalmıyor, belge oluşturmanıza da olanak sağlıyor. Dosyaları tarayarak aktarma özelliği de mevcut.

OfficeSuite + PDF Editor
OfficeSuite + PDF Editor
Developer: MobiSystems
Price: Free

WPS Office

wps mobil ofis uygulaması

WPS Office yine diğer uygulamalar gibi görüntüleme düzenleme özelliklerinin yanı sıra sizlere farklı özellikler de sunuyor. Bunlardan bazıları; dosyaları birbirine dönüştürme, PDF imzalama, dosya sıkıştırma, belge şifreleme gibi ek özellikler. WPS Office’in bir diğer dikkat çeken özelliğiyse size hazır şablonlar sunması ve üzerinde çalışabilme fırsatı vermesi.

‎WPS Office
‎WPS Office

Polaris Office

polaris mobil ofis uygulaması

Diğerleri gibi Polaris Office de görüntüleme, düzenlemenin yanında tıpkı WPS Office gibi şablonlar sunuyor. Fakat bu uygulamayı diğerlerinden ayıran özellik, Polaris Office’in PC sürümünü de yükleyebiliyor olmanız. Böylelikle telefondan düzenlediğiniz dosyalara aynı anda bilgisayardan da ulaşabiliyorsunuz. Bu özellik, ofis ortamında çalışanların birbirleriyle olan bağlantılarını hızlandırıyor bence.

Bu ve daha fazla mobil ofis uygulaması Google Play Store’da mevcut, hemen indirip dosyalarınızı düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Yok; bana bu kadar özellik fazla gelir, ben sadece yazılarımı düzenlemek istiyorum diyorsanız da mobil yazı uygulamalarını incelediğimiz listemize göz atabilirsiniz.

 

PAYLAŞ
Özge Işık
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.