Google’ın çıkarmış olduğu sohbet uygulaması olan Allo, yeterince rağbet görmeyince Google bir takım yeniliklere başvurdu. Kısa bir süre içinde güncellenecek olan Google Allo, yaptığı eklemeyle birlikte sohbet esnasında mini oyunlarla oynanabileceğini açıkladı.

Google Allo içine Ne Gibi Özellikler Eklenecek?

Google geçen yıl çıkarmış olduğu sohbet mesajlaşma uygulaması olan Allo için büyük bir kitleye dokunamamasının ardından yenilikler getirmeye karar verdi. Çok güçlü rakipleri olduğunun farkında olan uygulama, farklı yeniliklerle kendini göstereceğini düşünüyor. Halen daha geliştirme aşamasında olan Alla sohbet uygulaması içine yeni bir seçenek olan Aktiviteler özelliği bulunuyor. Burada bulunan mini oyunlar sayesinde arkadaşlarınızla birlikte oyun oynayabileceksiniz.

Aktiviteler içerisinde bulunan diğer özellikler ile liste paylaşımı ve değişik stillerde mesaj gönderimi sağlanabilecek. Bu Aktiviteler seçeneği, sohbet yazılarının üst kısmında bulunacak ve özellik bir artı işaretine tıklanarak sohbete katılabilinecek.

Ayrıca paylaşılmış olan görüntülere göre öğrenebildiğimiz 4 tane mini oyun bulunuyor. Bu oyunlar, çoğuna aşina olduğumuz Toadal Pondage, Pet Hotel, Group Chess ve Quick, Draw. Oyunlar dışında eklenen liste paylaşma seçeneği ile de arkadaşlarınızla hazırlanan bir listeyi paylaşabilirsiniz.

Hello World özelliği ile de arkadaşlarınıza değişik mesajlar gönderebiliyorsunuz. Aktiviteler özelliği için ekran üzerinde yeni bir seçenek oluşturuluyor, buradan anlattıklarımızın hepsine ulaşabileceksiniz. Bu Aktiviteler seçeneği ile Google Allo’nun, sohbet uygulaması olarak büyük fark ortaya çıkaracağı düşünülüyor. Diğer rakiplerinin yanında farkını ortaya koymak isteyen uygulama amacına ulaşabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Google Allo Activities

Ne zaman Uygulamaya Geçecek?

Uygulamanın yapacağı bu yenilikler sayesinde daha fazla kitleye ulaşması bekleniyor. Peki Google Allo sohbet uygulaması için çıkacak bu yeni özelliklere ne zaman ulaşabileceğiz? Yapılan tahminlere göre Aktiviteler özelliğine yıl sonunda veya yeni yıl başında uygulamaya sürüleceğini söyleyebiliriz.