inekle, ilkokuldan liseye kadar tüm öğrencilerin sınavlara hazırlanırken, ödev yaparken veya ders çalışırken, ihtiyaç duydukları konularda online ders alabildikleri şahane bir platform. Dersler, online olarak verildiği ve birebir gerçekleştiği için de platform, öğrenciler arasında oldukça popüler.

Seçilmiş üniversitelilerden özel ders alma şansını yakalayan öğrenciler, ihtiyaçlarına göre destek alabiliyorlar. Canlı ders uygulaması sayesinde derste sorularını sorabiliyor, gerektiğinde konu anlatımı talep edebiliyorlar.

Beyaz tahta, chat ve sesli iletişim modülleri olan platformda dersler, online ve birebir olarak gerçekleşiyor. Ayrıca öğrenciler, akıllarına takılan soruları havuza da gönderebiliyor.

Gelin, öğrenci uygulamaları arasında fark yaratan inekle, öğrencilere ne tür avantajlar sunuyor, daha yakından bakalım…

inekle uygulaması ile ders çalışma keyfi

Neden inekle?

Öğrencilerin inekle’yi bu kadar yoğun tercih etmesinin birçok sebebi bulunuyor. Öncelikle inekle, özel dersten daha ucuz. Bir saatlik kullanım ücreti, yalnızca 21 TL.

Platformun amacı, üniversite öğrencilerine burs sağlamak, diğer yandan da özel dersi öğrenciler için bir lüks olmaktan çıkarmak. Dolayısıyla hizmeti veren ve alan iki öğrenci kitlesi için de karşılıklı fayda sağlayan bir yapı.

inekle’de ders veren öğretmenler, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde okuyan gençlerden oluşuyor ve bu öğrenciler, iki aşamalı bir elemeden sonra öğretmen havuzuna dahil oluyor.

Sistemdeki öğretmenler, teknolojiye son derece hakim. Platformun dağıttığı inekle tabletleri sayesinde dersleri, kağıt kalem kullanır gibi rahat anlatıyorlar.

Platform üzerinden ödeme yapmak da oldukça kolay. Web sitesi üzerinden sisteme bağlandığınızda kredi kartıyla pratik bir şekilde dakika yükleyebiliyorsunuz.

pinekleme inekle

Platformun Öğrenciler için Avantajları

inekle, ihtiyaç duydukları her an öğrencilerin yanında oluyor. Dolayısıyla bir öğrenci, özel derse ihtiyaç duyduğunda beklemek zorunda kalmıyor. Platformda zaman kısıtı bulunmuyor. Bu da gece yarısı bile yardım alabilmek demek.

inekle’deki öğretmenler oldukça bilgili kişilerden oluşuyor. Bu nedenle her konuda öğretmen bulmak mümkün. Öğrenciye ise çevrimiçi olan öğretmenlere göz atıp dilediğini seçmek kalıyor.

inekle’nin belki de en büyük avantajı, herhangi bir mekana bağlı olmaması. İnternet bağlantısı olduğu sürece her yerden inekle’yi kullanmak mümkün. İster evde ister okulda olun, internetiniz olsun yeter.

inekle’de ders çalışma seansları arşivleniyor. Böylece öğrenciler, diledikleri zaman geçmiş derslere bakabiliyor ve tekrar yapabiliyor.

Ayrıca sistemdeki öğretmenler, halihazırda üniversite öğrencisi olduğu için destek verdikleri öğrencilere çalışma stratejileri, üniversiteler ve bölümler hakkında da bilgi vererek yardımcı olabiliyor.

inekle ile soru sor konu anlattır ders çalış

inekle Velilerin de Favorisi

Sistem velileri, çocuklarının hangi konularda, ne kadar süre, kimden ders aldığı hakkında anlık olarak bilgilendiriyor.

Öğretmen havuzundaki kişiler, öğrencinin halinden anladığı için son derece samimi ve ulaşılır. Taze ve güncel bilgileriyle öğrencilere destek oluyorlar.

Veliler, kredi kartı bilgilerini paylaşmadan dakika yükleyip çocuklarına sistem üzerinden aktarabiliyorlar. Bu da platformun kontrolünü finansal anlamda tamamen velilere vermiş oluyor.

inekle’de çocukların profili, dışarıdan kişilere açık değil. Sadece öğrencinin kendisine ve velisine açık olan profile, başkaları ulaşamıyor. Dolayısıyla sistem, güvenlik anlamında da velilerin içine su serpiyor.

inekle uygulaması ile evinin konforunda özel ders

Sosyal Sorumluluk Projesi

inekle, Birebir Eğitim Vakfı’nın projesi ve temel amacı, üniversite öğrencilerine burs sağlamak. Bu açıdan platform için bir sosyal sorumluluk projesi demek yanlış olmayacak. Platform sayesinde iki farklı öğrenci kitlesi birbirini desteklemiş oluyor.

Projedeki öğretmenlerin, yani üniversite öğrencilerinin platform için normal özel dersteki kadar uzun zaman dilimleri ayırması gerekmiyor. Öğretmenler, kendi takvimlerini kendileri belirliyor; böylece gece dahi çalışabiliyor ve tüm boş zamanlarını değerlendirebiliyorlar.

Öğretmenlerin, özel ders için öğrenci bulma derdi de böylelikle ortadan kalkıyor. Çünkü platformda, internetten ders çalışmak isteyen ve Türkiye’nin değişik yerlerinden sisteme bağlanan sayısız öğrenci bulunuyor.

Platform, öğretmenlere son derece esnek bir yapı sunuyor. Öğretmenler, diledikleri kadar sistemi kullanıp istediklerinde kolayca ayrılabiliyorlar.

Mobil inekle Uygulaması

Platformun Play Store ve App Store’da mesajlaşma modülünü içeren bir mobil uygulaması da bulunuyor. Öğrenciler, uygulama üzerinden öğretmenler ile günün her saati, kolay ve hızlı bir şekilde iletişim kurabiliyor ve canlı ders için randevulaşabiliyorlar.

Uygulama, öğrenciler ve öğretmenler arasındaki bilgi akışını büyük oranda kolaylaştırıyor. Her iki taraf da yeni bir mesaj geldiğinde bundan hemen haberdar oluyor ve gerektiğinde eski mesajlara uygulama üzerinden ulaşabiliyorlar.

Ancak mesajlaşma dışındaki canlı ders ve soru-cevap modüllerini kullanmak, öğretmenlerden birebir, canlı yardım almak için web sitesine girerek üye olmak gerekiyor.

inekle sayesinde ihtiyaç duyduğunuz ders (Matematik, Kimya, Fizik, Biyoloji, Geometri, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Türkçe, Dil ve Anlatım, Edebiyat, Tarih, Coğrafya vb.) hangisi olursa olsun, platform üzerinden online eğitim alarak eksiklerinizi hızla kapatabilirsiniz.

Böylece YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı), TYT (Temel Yeterlilik Testi), AYT (Alan Yeterlilik Testi), LGS (Liseye Geçiş Sınavı) gibi sınavlara gönül rahatlığıyla hazırlanabilirsiniz.

Bu fark yaratan öğrenci uygulamasını Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilir; daha detaylı bilgi için projenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

inekle mesaj
inekle mesaj
Developer: MOT Bilişim A.Ş.
Price: Free
‎inekle mesaj
‎inekle mesaj
Developer: inekle.com
Price: Free

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.