Sosyal medya, hayatımızın büyük bir kısmına taht kurmuş durumda. Attığımız her adımı sosyal çevremizle paylaşıyor, uygulamalar sayesinde sevdiklerimizle her an etkileşimde oluyoruz. Üstelik her hafta gelen güncellemeler sayesinde bu rutinimizden sıkılmak imkansız hale geliyor. Gelen farklı ve ilginç özellikler, bizleri sosyal medya kullanmaya daha çok itiyor. Bu durumun farkında olan Instagram da Snapchat’ten aldığı “hikayeler” özelliğine önemli bir yenilik getirdi. Artık Instagram’da paylaştığınız hikayenize, özel bir çıkartmayla anket seçeneği ekleyebileceksiniz.

Instagram Hikayelerine Anket Etiketi

Instagram, kullanıcılar tarafından oldukça sevilen hikaye özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak “Hikayeler” üzerinden kullanıcıların soru sorabileceği, sorular üzerine oy kullanabileceği interaktif bir anket etiketi geliştirdi. Bu özellik sayesinde, Instagram kullanıcıları, direkt mesajlaşma dışında diğer kullanıclarla iletişim kurmanın yeni bir yöntemine sahip olmuş oldu.

Instagram Anket

Anket Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Instagram‘da anket yapmak, hikayelerinize çıkartma ve durum eklemek kadar basit. Hikaye oluşturduğunuz alanda konum vb. etiketlerin bulunduğu sayfadaki anket etiketine tıklayarak etiketi istediğiniz yere yerleştiriyorsunuz. Ardından dilediğiniz soruları yazıyor ve anketinizi öznelleştirebiliyorsunuz.

Hikayenizi gören kullanıcılar, anket sorunuzu yanıtlamak için cevaba tıklıyorlar. En güzel yanı ise, hikayenizi görüntüleyenlerin oylarını görebiliyor olmanız. Benzer şekilde sizi takip edenler de ankete verilen cevapların oy oranlarını eşzamanlı görüntüleyebiliyor.

Kendi anket sonuçlarınızı görmek için izleyiciler listesini yukarı çekmeniz yeterli. Bu sayede sadece hangi seçeneğin kaç oy aldığını görmekle kalmıyor, dilerseniz kimin hangi seçeneğe oy verdiğini de görebiliyorsunuz.

Anket etiketi, Hikayeler bölümündeki ilk interaktif özellik olması açısından önemli. Güncelleme ile gelen bir diğer özellik ise, hikayenizde paylaştığınız fotoğrafların istediğiniz rengini yakalayabilmenizi sağlayan damlalık aracı oldu. Bu özellik sayesinde, fotoğrafınızın rengini beğendiğiniz bölgesine tıklayarak o renkte metinler yazabilecek ve metin arka planını da o renge boyayabileceksiniz.

Sunulan bu yeni özellikleri kullanabilmek için Instagram 16 ve üzerindeki sürümlerin telefonunuzda yüklü olması gerekiyor.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.