Her ne kadar dikkat etsek de telefonlarımızı kısa bir süreliğine kaybedip bulamama gibi sorunlar yaşıyoruz. Bazen çok kötü olaylar çalıntı durumları başımıza gerçekten de çok büyük dertler açabiliyor hesap şifrelerimiz belgelerimiz tehlikeye girebiliyor. Bu sorunları tamamen ortadan kaldırmak için değişik android uygulamaları içersin de telefonumuzu bulmaya yarayan uygulamalarda var bur da size onları anlatacağız.

Find My Device

Özellikleri,

 • GPS sayesinde telefonunuzu takip etme
 • Uzaktan telefonu silme
 • Uzak bir yerden telefonunuzda ses çalma
 • Ve en güzeli uzak bir yerden telefonunuzu kilitleme

Google’ın yaptığı bu cihazımı bul uygulaması her cihazda olması gerekmektedir. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan bu uygulamayı Google play store dan indirip sahip olabilirisiniz. Uygulamayı indirdikten hemen sonra konum açmanız ve oturum açmanız gerekmektedir. Cihazınıza uygulamayı yükledikten hemen sonra bağlandığı mobil veya WiFi ağına göre bağlandığı zaman cihazınızı bulacaksınız. En faydalı android uygulamaları içinde en yüksek sıralarda yerini hakkediyor.

Cihazınızı izlemek istediğiniz takdirde kaydettiğiniz telefon veya bilgisayardan android.com/find adresine kaydettiğimiz cihazın internete erişimi olduğunda nerde olduğunu görebiliriz.

Find My Android Phone

Özellikler,

 • Uygulama içindeki dahili olan haritayı kullanıp GPS ile yerini gösterir
 • Sık güncellemeleri sayesinde kayıp telefon sekmeleri bulmaya yarar
 • İzlediğiniz telefonun mesajlarını silebilir

Android süper uygulamalarından biri olan kaybolmuş ve ya çalınan telefonu üst düzel teknolojisi sayesinde mükemmel bir şekilde bulmanızı sağlıyor. Ve bu uygulamanın en büyük özelliklerinden biri ise telefondaki diğer uygulamalar ile birlikte senkronize olup aile üyelerinizden birisinin telefonu izlemesini sağlamakta. Kaybedilen telefon yer değiştikçe güncellenen konum sayesinde telefonunuzu bulmanız kolaylaşacaktır. Bu uygulamanın kullanımı oldukça basit web sitesi senkronize edilen telefonlar çok kolay bir şekilde takip edilip nerede olduğu anlaşılabilir. Ve ayrıyeten uygulama ile birlikte haritaya da kolayca erişebilme imkanı sunmaktadır. Bunların yanı sıra uygulamanın ücretsiz olması da diğer uygulamaların yanında göz bebeği olarak duruyor.

Lost Android

 • Uygulama sayesinde bilgisayarınızdan telefona gelen mesajlara erişebilme
 • SD kartınızı veya telefonunuzu uzaktan silebilme
 • Telefon ekranında sürekli açılıp kapanan alarm yapabilme
 • Gelen aramaları kendi belirlediğiniz numaraya yönelendirebilme
 • Telefonunuzun GPS özelliğini kapatıp açabilme
 • Bilgisayarınız sayesinde telefonunuza uzaktan nerde olduğunu bulabilme

Lost android adı altında bu uygulama kayıp telefonunuz için gözde uygulamalar arasından birisidir. Hala beta sürümünde olmasına rağmen oldukça fazla özellik sunabilmektedir. Bu da kullanıcıların bir daha tercih etmesi için bir neden doğuruyor. Bu özelliklerin hemen hemen tamamı oldukça etkileyici ve kendine has özellikleri olmaktadır.

Bu uygulama sayesinde telefonunuza gelen mesaj (sms) e-posta adresinize yönlendirip kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bilgisayardan da direk olarak sms gönderme yeteneğine sahipsiniz. Eğer ki telefonunuzu sessiz mod da unuttunuz üzülmeyin özel bir alarm sayesinde telefonunuz nerde olursa olsun etkinleştirip aktif hale getirebilirsiniz. Bunların yanı sıra isterseniz çalınan telefonunuzun içindeki her şeyi silip ekran oluşacak bir mesaj bırakabilirsiniz.

Bu uygulamaları play store dan kolayca indirip sahip olabilirsiniz. Bu saye de kaybolan ve ya çalınan telefonlarınızı bulmak çok kolay. Ama gelelim ki her ne kadar bu uygulamaları kullansak da çok geç farkında olabiliriz. Bu uygulamalara kendimizi kaptırıp tedbiri de elden bırakmamak gerek. O yüzden telefonunuzu dikkatli koruyup gerekmediği sürece şifrelerinizi önemli bilgi evrak vs. dosyalarını pek tutmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu tarz uygulama ve haberden daha fazla haberdar olmak istiyorsanız takipte kalın.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.