Instagram bir saatlik video yayını için test sürecine girdi. Radikal değişikliklerle adından sıkça söz ettiren Instagram bu sefer de gözünü bir saatlik video yayınlarına dikti.

Instagram Bir Saatlik Video

Instagram Bir Saatlik Video Yayını ile Geliyor

Son dönemlerin en popüler uygulaması Instagram hız kesmeden yeniliklere imza atıyor. Facebook’un bünyesin geçtikten sonra daha da dikkat çekici gelişmelere imza atan Instagram, adından söz ettirecek bir çalışmanın eşiğinde.

Şu an test aşamasında olan özellik yayına uygun hale gelirse, bir dakikalık mevcut video sınırı 1 saate çıkacak. Bu da uygulamanın artık çok daha fazla hayatımızın içinde yer almasına neden olacak.

Facebook gençlerin ilgisini çoktan kaybetti. Bu nedenle popülerliğini koruyan Instagram’a yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Şimdi de uygulamanın popülerliğini daha da artırmak için video süresini uzatma kararı aldı.

Instagram Bir Saatlik Video

Instagram YouTube’a Rakip Olacak

YouTube dünyanın en büyük video içerik platformu ve yediden yetmişe herkesin yer alabildiği bir mecra. Elbette bunun en büyük nedeni her kategoriden bir şeyler bulabiliyor olmanız. Çocuklardan yaşlılara herkes bu platformu kullanıyor, daha da güzeli kendi kitlesini yaratabiliyor.

Instagram test ettiği yeni özellik ile biraz da YouTube ile rekabete soyunmuş gözüküyor. Uzun süreli videoların çekilebilecek olması, Instagram’ın da bir nevi kişisel televizyonumuza dönüşebileceği anlamına geliyor.

Wall Street Journal’de yer alan habere göre şirket, uzun videoların içerik üreticileri için açık olacağının altını çiziyor. Yani artık içerik üreticileri videolarını Instagram üzerinden de paylaşabilecek.

Yeni sistemin YouTube algoritmasından farklı olması tahmin ediliyor. Bu sayede içerik üreticileri daha çok kazanabilecek. Bununla birlikte hazılanan videoların doğrudan Instagram’da yayınlanması da mümkün hale gelecek.

Henüz söz konusu çalışmanın ne zaman nihayete ereceği ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Kısa videolarla büyük kitlelere erişim sağlayan Instagram, bu format değişikliği ile başarılı olur mu? YouTube’a rakip olabilir mi, zamanla göreceğiz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.