Mobil internet, artık vazgeçilmez bir ihtiyaç haline geldi. Ancak kimi zaman internet paketlerinin kotaları, günlük kullanım için yetersiz kalabiliyor. Çünkü çoğu zaman cihazlara indirilen uygulamaların arka planda sürekli olarak veri tükettiği ve internet paket aşımına sebep olduğu fark edilmiyor. Google’ın yakın zamanda Play Store mağazasında kullanıcıların beğenisine sunduğu Datally uygulaması ise tam da bu noktada imdada yetişiyor.

Birkaç ay önce tüm dünyada kullanıma sunulan Datally uygulaması, kullanıcılara cihazlarının mobil internet tüketimini organize etme fırsatı tanıyor. Google tarafından yapılan açıklamaya göre, Datally yardımıyla yüzde 30 oranında internet veri tasarrufu söz konusu olabiliyor.

Siz de internet veri akışınızı kontrol altında tutmak istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, kullanmak için birden fazla sebep sunan bu uygulamanın özelliklerini incelememizden öğrenebilirsiniz.

Datally

Datally Nedir?

Android işletim sistemiyle çalışan cihazlar için Google tarafından geliştirilen Datally, mobil internet tüketimini düzenleyen bir uygulama. Datally ile cihazlarınızdaki uygulamaların ne kadar miktarda veri tükettiğini gözlemleyebilir ve hatta internete erişimlerini istediğiniz gibi kısıtlayabilirsiniz.

Özellikle hücresel veri kullanımını kontrol altında tutmak için ideal olan bu uygulama ile internet paketinizin hızlı bir şekilde bitmesinin önüne geçebilmeniz mümkün.

Datally sayesinde cihazınıza indirdiğiniz her uygulamanın ne kadar veri harcadığını eş zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulama, cihazlarda yüklü olan bütün uygulamaların internete erişimini kapatabiliyor. Böylece sınırı aştığını düşündüğünüz uygulamaların veri akışını kolaylıkla engelleyebilme imkanı bulabiliyorsunuz.

Uygulama, aynı zamanda geri planda çalışmaya devam ederek internet tüketiminin arttığı durumlarda da bildirimler yoluyla uyarılar gönderiyor.

Datally 2

Datally Uygulaması Neden Tercih Edilmeli?

Datally uygulaması, kullanıcılara internet paket aşım ücretleri sorunundan kurtulma fırsatı sunuyor. Oldukça pratik işlevlere sahip bu uygulama aracılığıyla ne kadar veri harcadığınızı saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak hazırlanan çizelgeler üzerinden de inceleyebiliyorsunuz.

Buna ek olarak, sohbet balonu biçiminde açılan bir pencere aracılığıyla uygulamaların internet kullanımlarını bildiren uygulama, veri akışını denetlemeyi de mümkün kılıyor.

Datally uygulamasının bir diğer kullanışlı özelliği ise yakın çevredeki kablosuz internet ağlarını keşfetme olanağı sunması. Uygulama, bu sayede örneğin seyahat gibi durumlarda, hücresel veri kotanızdan tasarruf etmenize yardımcı oluyor.

Ayrıca Datally ile listede yer alan internet ağlarını, diğer kullanıcıların değerlendirmeleri doğrultusunda seçebilir ve bağlantı kalitesinden memnun kaldığınız ağları da ona göre puanlayabilirsiniz.

İnternet kullanım haklarını verimli bir şekilde değerlendirmek isteyen mobil kullanıcıların tercihi olmaya aday Datally uygulamasını, Android için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Datally: data saving app by Google
Datally: data saving app by Google

Sizin bu amaçla kullandığınız başka mobil uygulamalar var mı? Datally hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.