Farklı zevklere hitap eden pek çok müzik türü, hayatın her anını zenginleştirebiliyor. Ancak birden fazla müzik türünü ve bu müzikleri hayata geçiren müzisyenler hakkındaki bütün ilgi çekici gelişmeleri takip etmek, yoğun geçen gündelik hayatta pek de mümkün olmayabiliyor. Bu noktada Record Bird uygulaması ise mobil kullanıcıların imdadına yetişiyor.

Avusturya merkezli bir startup tarafından geliştirilen Record Bird adlı mobil uygulama, sevdiğiniz sanatçıların yeni çıkan albüm ve parçalarını kolaylıkla takip etmenizi sağlıyor.

Müziksever kullanıcılara, şarkıcıların güncel haberlerini bildiren Record Bird uygulamasına dair önemli detayları incelememizde bulabilirsiniz.

Record Bird

Record Bird Nasıl Bir Uygulama?

İçeriğinde 4 milyondan fazla şarkıcı profilinin bulunduğu Record Bird uygulaması, öncelikli olarak iOS işletim cihazıyla çalışan cihazlar için Apple Music ile uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Başarı yakalayıp popülerleştikten sonra ise Android sürümü de piyasa sunulan bu uygulama sayesinde, müzik dünyasının gündeminden anında haberdar olabilirsiniz.

Record Bird üzerinden sevdiğiniz sanatçıları rahatlıkla takip etmeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz uygulamayı Apple Music, Facebook ve Spotify hesaplarınız ile entegre ederek, uygulamanın dinlediğiniz sanatçıları sizin yerinize takip etmesini de sağlayabilirsiniz.

Record Bird, bu şarkıcıların yeni çıkardıkları albümlerin yanı sıra, yakında piyasaya çıkması planlanan albüm ve şarkıları da tarihleri ile beraber derliyor. Oldukça sade bir tasarıma sahip bu uygulama, aynı zamanda kolay bir kullanım sunuyor.

Record Bird 2

Record Bird Uygulaması ile Neler Yapılabilir?

Record Bird uygulaması, müziksever kullanıcılar için birçok kullanışlı işlev barındırıyor. Bildirim gönderme özelliği bulunan bu uygulama sayesinde sevdiğiniz sanatçılar ile ilgili gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Uygulama, takip ettiğiniz şarkıcılar, Soundcloud veya YouTube gibi sosyal ağlarda paylaşımda bulundukları anda cihazınıza bildirim gönderiyor. Böylece favori müzisyenlerinizin bütün gelişmelerini, tek bir platform üzerinden takip etme fırsatı bulabiliyorsunuz.

Ancak Record Bird’ün işlevleri, müzik piyasasına dair bilgilendirme ile sınırlı kalmıyor. Örneğin; uygulama aracılığıyla yakında çıkacak olan ve merak ettiğiniz albümleri kısaca dinleme imkanınız mevcut.

Aynı zamanda sadece kendi takip ettiğiniz sanatçıların dışında müzik dünyasında genel olarak olan bitenleri de öğrenmek istiyorsanız, “keşfet” sayfasına göz gezdirebilirsiniz.

Üstelik Record Bird, arkadaşlarınızla iletişime geçebileceğiniz bir sosyal platform görevi de görüyor. Uygulama üzerinden üyeliği olan arkadaşlarınızı takip edip, onlara direkt mesaj gönderebilirsiniz. Aynı şekilde anasayfanızda gördüğünüz müzik videolarını veya haberleri de takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Bunlara ek olarak, uygulamanın yeni bir gelişmeyi içeriğine dahil etmeyi unuttuğunu fark ettiğiniz takdirde uygulama geliştiricileri ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece uygulamanın gelişimine kullanıcı olarak siz de katkıda bulunabilirsiniz.

Müzikseverlere özel Record Bird uygulamasını Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Record Bird
Record Bird
Developer: Record Bird GmbH
Price: Free

Sizin favori müzik uygulamanız hangisi? Record Bird uygulamasını daha önce denediniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.