Instagram sessize al özelliği ile ilgili sevindirici haber geldi. Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, daha önce müjdesini verdiğimiz özelliği duyurdu. Mute (sessize al) özelliği ile artık kişileri takipten çıkarmadan sessize alabileceksiniz.

Instagram Sessize Al Özelliği

Instagram Sessize Al Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram kullanıcılarının en önemli sorunlarının başında “takibe takip” etmek zorunda kaldıkları kişiler geliyor. Sosyal ilişkiler nedeni ile takip etmek zorunda kalınan kişileri aslında görmek istemiyoruz. Ancak takipten çıkarmak da kırıcı sonuçlar doğurabiliyor.

Aslında benzer bir özellik, Facebook’ta uzun yıllardır kullanılıyordu. Bir kişi arkadaş listenizde olsa bile onu takip etmemeyi seçebiliyorsunuz. Böylece sosyal ilişkilerinizi zedelemeden, görmek istemediğiniz paylaşımları sessize alabiliyorsunuz.

Özelliğin kullanışlılığı, akraba, iş çevresi, sosyal çevre nedeni ile çok fazla arkadaşı olan; ama pek çoğunu takip etmek istemeyen kullanıcıları memnun edecek. Böylece sinir bozucu, hoşlanılmayan paylaşımlardan kurtulduğunuz gibi çok paylaşım yapan arkadaşlarınızı da sessize alabileceksiniz.

Instagram Sessize Al Özelliği

Sessize Alınan Kişiye Bildirim Gidecek Mi?

Özellik çok iyi. Artık akrabalarınızı veya arkadaşlarınızı engellemeden gönderilerinin akışınızda listelenmemesini sağlamış olacaksınız. Peki sessize aldığınız kişiler, bu durumdan haberdar olacak mı?

Konuyla ilgili açıklama, yine popüler uygulamanın geliştiricilerinden geldi ve sessize alınan kişilerin profillerini görmeye devam edebileceğiniz belirtildi. Bu sayede etiketlendiğiniz veya hakkınızda yorum yapılan gönderilerden de haberdar olabileceksiniz.

Sessize alınan hesaplara bu durum ile ilgili herhangi bir bildirim gönderilmeyecek. Bu nedenle özellik, siz ve Instagram arasında bir sır olarak kalacak.

Peki daha sonra kişiyi yeniden takip etmek isterseniz ne olacak? Bu durumda  sessize aldığınız kişinin profiline girerek sessize al özelliğini kapatmanız gerekecek.

Özelliği kullanmak için yapmanız gereken ise oldukça basit. Sessize almak istediğiniz profile girip, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayın. Ardından Sessize Al seçeneğini aktif duruma getirin. İşte bu kadar basit.

Özellik şimdilik kısıtlı bir grup kullanıcıya sunuldu. Ancak önümüzdeki günlerde herkes için kullanılabilir hale gelmesi planlanıyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.