Instagram Türkiye’nin onaylı hesap taleplerini kabul etmeye başladı. Temmuz ayında Avustralya’da sunulan onaylı hesap talep etme özelliği, yapılan son güncellemenin ardından tüm dünyada geçerli olmaya başladı.

Instagram Türkiye’nin onaylı hesap taleplerini

Instagram Türkiye’nin Onaylı Hesap Taleplerini Cevaplıyor

Son güncellemenin ardından yalnızca ünlülerin değil, sıradan kullanıcıların da onaylı hesaba sahip olmaları mümkün hale geldi. Türkiye’deki kullanıcılar da artık hesaplarının yanına mavi tik alabilecek.

Güncelleme henüz yalnızca iOS işletim sistemine sahip cihazlara sunulmuş olsa da yakında Android cihazlar için de kullanılabilir olacağı düşünülüyor. Ancak şimdilik, Android işletim sistemine sahip cihazlar için onaylanmış hesap formu aktif edilmiş durumda değil.

Instagram Türkiye’nin onaylı hesap taleplerini

Instagram Hesapları Onaylanabilecek

Peki, Türk kullanıcılar hesaplarını nasıl onaylatabilecek? Yapılması gereken, son derece basit. Öncelikle iOS işletim sistemine sahip bir cihaz ile bu işlemi gerçekleştirebileceğinizi belirtelim.

Instagram’a giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” sekmesinde yer alan “Doğrulama Talebi” sekmesini tıklamalısınız. Bunun ardından yapmanız gereken ise kimliğinizin üzerinde yer alan ad ve soyadınızı tam olarak yazmak olacaktır.

Firmalar da onay alabilmek için unvanlarını tam ve eksiksiz şekilde yazmalılar. Bunun ardından “Dosya Ekle” bölümünden kimlik kartınızı yüklemeniz gerekiyor. Burada kimlik kullanılabileceği gibi ehliyet veya pasaport da kullanılabiliyor.

Söz konusu belgeyi ekledikten sonra “Gönder” tuşuna bastığınızda işlem devreye alınmış oluyor. Bu talebe cevaben sistem ‘Doğrulanmış simgenle ilgili isteğini gözden geçirdikten sonra sana haber vereceğiz.’ bilgi notunu gönderiyor.

Onaylanmış hesaba dair dönüş, işlemin tamamlanmasının ardından 30 günlük süreçte hesabın bağlı bulunduğu maile gönderiliyor. Eğer başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa hesabınızı tekrar gözden geçirip yeni bir başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Artık Türkiye’deki kullanıcılar da onaylı hesaba bu basit işlemleri geçtikten sonra kolayca sahip olabilecekler. Vakit kaybetmeden onaylı Instagram hesabı için başvuru yapabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.