Instagram yeni özelliğini kullanıcılarına sundu. İsim etiketi özelliği ile karşınızda. Artık birini bulmak istediğinizde eskisi kadar aramanıza hiç gerek kalmayacak bu özellik sayesinde çok kolay bir şekilde istediğiniz kişiyi bulabileceksiniz. Artık istediğiniz kişilere daha hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Instagram

Instagram Yeni Özelliği: Nametag

İsim etiketi anlamına gelen Nametag özelliği profillerin bulunmasını oldukça kolaylaştıracak. Hepimiz Instagram’da merak ettiğimiz birilerini ve arkadaşlarımızı arıyoruz. Fakat aynı isimde birden çok kişiye ve profile rastlıyoruz. Bu da bizim için büyük bir zaman kaybı haline getiriyor.

Milyonlarca insanın uzun zamanlarını harcadığını düşünürsek, kişileri ararken ve Instagram sayfalarını tararken bayağı bir zaman geçiyor. Birçok kişi Instagram’a girdiğinde zamanın nasıl geçtiğini anlamadığını söylüyor.

Ayrıca herkesin ortak olarak yakındığı durum stalk yaparken, birini ararken başkalarını bulmaları insanları araştırmanın uzun sürmesinden sıklıkla yakınılıyor. Bu soruna bir çözüm önerisi düşünen Instagram, yeni özelliklerini belirli bir kitlede test ettikten sonra başarılı sonuçlar aldı. Sonuçların incelenmesinden sonra Instagram’a yeni özelliğin güncellemesi gerçekleşti.

Instagram

Instagram’ın Yeni Özelliği Nametag Nasıl Kullanılıyor?

Öncelikle belirtelim özelliğin kullanımı oldukça basit bir şekilde gerçekleşiyor. “İsim Etiketi” ile kullanıcılar kendilerine ait bir isim etiketi oluşturabiliyorlar. İsim etiketi olarak oluşturulan isim kartını telefonunuzun kamerası ile okutarak, aradığınız kişinin profiline direk olarak ulaşabiliyorsunuz.

İstediğiniz kişinin profiline hiçbir arama yapmadan direkt olarak ulaşabilme fikri oldukça mantıklı görünüyor. Birçok kullanıcının da beğenisini toplayan “İsim Etiketi” özelliği hem iOS hemde Android kullanıcılarına sunuldu. Her iki işletim sisteminde de özellik kullanılıyor. Eğer sizde özelliği test etmek istiyorsanız hemen kendinize bir isim etiketi oluşturarak arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Özelliği kullanmak için ise uygulamanın üstünde yer alan üç nokta işaretine tıklayarak test etmeye başlayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.