Instagram’da hikayeyi paylaşma işlemi için bugüne kadar hep üçüncü taraf uygulamalara ihtiyaç duyduk. Ancak en sonunda gelen özellik ile bu gereklilik ortadan kalkıyor.

Instagram’da Hikayeyi Paylaşma

Instagram’da Hikayeyi Paylaşma İşlemi

Instagram kullanıcıları artık beğendikleri fotoğrafları takipçileri ile üçüncü taraf uygulamalara ihtiyaç duymadan paylaşabilecek. Popüler sosyal ağ, bu özellik için uzun süredir çalışıyordu. Bu özellik sonunda devrede!

Instagram’da beğenilen görselin paylaşılması tam bir işkenceydi. Kullanıcı ya görselin fotoğrafını çekip kendi sayfasından paylaşabiliyordu ya da başka uygulamalar vasıtasıyla repost edebiliyordu. Bu da vakit kaybına neden oluyor, çok uğraştırıyordu.

En sonunda Instagram kullanıcılarının sesini duydu ve özelliği devreye soktu. Ancak bu işlem doğrudan yapılamayacak, hikayeler bölümünde çıkartma olarak eklenecek.

Instagram’da Hikayeyi Paylaşma

Özelliğin Kullanımı

Artık başkalarının paylaştığı görselleri kendi sayfanızda paylaşabilmek için türlü uğraşlar vermenize gerek kalmadı. Ne fazladan uygulama yükleyeceksiniz, ne de diğer alternatif yöntemleri araştıracaksınız. Yapmanız gereken tek şey zaten halihazırda kullandığınız Instagram uygulamasının yeni özelliğini kullanmak…

Peki özellik nasıl kullanılacak? Yapılması gereken paylaşılmak istenen fotoğrafın altında yer alan kağıt uçak ikonuna tıklamak. Böylece açılan menü üzerinde yer alan fotoğrafı bir arkadaşınıza göndermeniz yerine direkt hikaye oluşturmanız mümkün hale geliyor.

Fotoğraflar çıkartma olarak paylaşılabildiği için küçültülebildiği gibi büyültülebiliyor da. Bununla birlikte arka plan da değiştirilebiliyor. Üzerine yorum da eklenebiliyor.

Özellik şu an için Android uygulamasında sunuldu. iOS kullanıcıları özelliği kullanabilmek için biraz daha beklemek zorunda kalacak. Ancak bu bekleyişin çok uzun sürmeyeceği ve özelliğin çok kısa bir süre içinde iOS cihazlar tarafından da kullanılabilir olacağı tahmin ediliyor.

Bu özelliğin yayınlanmasının ardından direkt olarak fotoğrafların profilde paylaşılabilmesini sağlayacak güncellemenin de geleceği düşünülüyor. Kullanıcılar bu özelliğin de bir an önce gelmesini bekliyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.