WhatsApp Android resim içinde resim uygulaması geldi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Facebook, Instagram ve Youtube üzerinden aldıkları video gönderimlerini uygulama içinde açabilecekler. Kullanıcılar açısından kolaylık ve konfor imkanı sağlayacak bu özellik daha şimdiden kullanıcıları heyecanlandırdı.

WhatsApp kullanıcıları, bekledikleri “resim içinde resim (PiP)” özelliğinin gelmesini memnuniyetle karşıladı. Youtube, Instagram ya da Facebook bağlantılı gönderileri mesaj uygulaması içinde küçük bir pencere şeklinde izlenebilecek.

Bu sayede hem etkileşim açısından hızlanma meydana gelirken hem de kullanıcıların konforunu artıracak bir geliştirme yayınlanmış oldu. Ayıca videoyu izlerken mesajlaşmaya devam edebiliyor olmak da kullanım rahatlığı açısından büyük avantaj sağlayacak.WhatsApp Android

WhatsApp Android Resim İçinde Resim Nedir ?

WhatsApp Android uygulamanızdan videoları resim içinde resim modunda izlemek istiyorsanız yapmanız gereken bağlantı ile size gelen gönderinin üzerine dokunmak. Bu etkileşim ile dokunduğunuz gönderi harici bir uygulama açılması ile oynatılmak yerine uygulama içinde oynatılmaya başlanacak.

Bu oynatılma içerisinde tam ekran ya da küçük ekran olarak izleme seçeneği de bulunmakta. Gönderiyi tam ekran olarak izlemek istediğinizde ise tam ekran tuşuna basarak izleyebilirsiniz. Küçük boyutlu oynatmalar ise telefonunuzun ekran boyutları ile uyumlu olacak bir ölçeklenme ile sunulmakta.

WhatsApp Android

Resim içinde resim modu geliştirilmeye devam edilen bir özellik olduğu için şu an sadece WhatsApp beta kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Özellik içinde yapılacak hata ayıklamaları ve çeşitli geliştirmeler sonrasında da diğer kullanıcılara sunulması bekleniyor.

2.18.234 sürümlü güncellemeyi almış olmanıza rağmen bu özellikleri kullanamıyorsanız sohbetlerinizi yedekleyip sonrasında da uygulamayı silip tekrar yükleyebilirsiniz. Bu sayede uygulama için temiz bir kurulum yapmış olacağınız için muhtemel sorunların ve sıkıntıların önüne geçebilirsiniz. Özelliklerin yaygın kullanılması ile birlikte kullanıcılardan daha fazla olumlu geri bildirim almak da geliştiricilerin beklentileri arasında yer almakta.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.