Uygulama mağazalarındaki mobil oyun sayısı giderek artarken geçen hafta yayına giren Kafa Topu 2, futbolsever oyuncular arasında heyecan yarattı. 2014 yılında 1.si çıkan oyun, 40 milyon indirmeyi aşarak büyük başarıya imza atmıştı.

Türk geliştiricilerin kullanıma sunduğu oyunun ikinci versiyonu da en az ilki kadar iddialı. Öyle ki Kafa Topu 2, Haziran’da yapılacak Dünya Kupası’nın en çok oynanan oyunlarından biri olmayı hedefliyor.

İzmir merkezli İzmo Bilişim’in geliştirdiği Online Kafa Topu’nun devam serüveni olan Kafa Topu 2, yerli oyunlar dünyasında başarı merdivenini hızla tırmanacak gibi görünüyor.

2015 yılında kurulan Londra ve İstanbul merkezli mobil oyun geliştirici şirket “Mass Social Mobile”; yani Masomo tarafından geliştirilen oyun, yenilenerek daha heyecanlı bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlıyor.

İşte mobil oyun tutkunlarına keyifli zamanlar vadeden Kafa Topu 2 uygulamasına dair detaylar…

Kafa Topu 2 - 1

Kafa Topu 2 Nasıl Oynanıyor?

Futbol oynama fırsatını kullanıcıların ceplerine taşıyan uygulamada internet bağlantısı üzerinden, gerçek kullanıcılar arasında ikili maçlar yapılıyor.

Kullanıcıların farklı karakter ve aksesuar seçenekleri sayesinde diledikleri gibi bir oyuncu yaratabilecekleri oyunda, her karakter farklı özellikleriyle dikkat çekiyor. Kullanıcılar, çeşitli aksesuarlarla karakterlerini donatabiliyor ve karakterlerinin yeteneklerini geliştirerek kazanma şanslarını artırabiliyor.

Oyunda süper güçler de bulunuyor. Savunmaya ve atağa dayalı olan 18 farklı süper güç, futbol maçlarının kritik anlarında kullanıldığı takdirde rakibe karşı avantaj sağlayabiliyor. Kullanıcılar, bu süper güçleri oyun sırasında yükselterek daha etkili bir hale getirebiliyorlar.

Kafa Topu 2 - 2

Oynarken Sosyalleşin 

Aynı zamanda sosyalleşme imkanı da sunan uygulama, kullanıcıların Facebook hesabı ile entegre olarak kullanıcılara arkadaşlarıyla futbol oynama olanağı tanıyor. Buna ek olarak oyun üzerinden takım da kurabilen kullanıcılar, arkadaşlarıyla bir araya gelerek ekip çalışmasıyla görevleri tamamlayıp ödül kazanabiliyorlar.

Dünyanın her yerinden katılan kullanıcılar ile beraber online futbol maçları yapma şansı veren Kafa Topu 2 oyunu, her iki uygulama mağazasında da kullanıma sunuldu.

Oyun, şu an gerek Play Store’da gerekse App Store’da iyi puanlar almış durumda. Kullanıcılar arasında oyunun eski versiyonu ile yeni versiyonuna yönelik değerlendirmeler ise devam ediyor.

Kafa Topu 2 - 3

Oyunseverlerin kaçırmamaları gereken Kafa Topu 2 uygulamasını Android için buraya, iOS için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Kafa Topu 2 - Online Futbol
Kafa Topu 2 - Online Futbol
‎Head Ball 2 - Soccer Game
‎Head Ball 2 - Soccer Game

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.