Bütün radyoları tek bir yerde toplayan Karnaval artık mobil telefonlara da indirilebiliyor. Karnaval Radyo uygulaması, radyo dinlemeyi sevenler tarafından en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor.

Karnaval Radyo Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

Radyo dinlemeyi sevenlere birçok kolaylık ve farklı özellik sağlayan uygulama, kolay kullanımı ile de kullanıcılardan tam not alıyor.

Uygulamayı indirdikten sonra ister siteye üye olarak isterseniz de üyelik ile uğraşmadan direkt olarak kullanabilirsiniz. Uygulamaya üye değilseniz kolay bir şekilde yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Karnaval Radyo uygulamasına üye olmadan giriş yapmak istiyorsanız ise yapmanız gereken tek şey ekran açıldığında karşınıza çıkacak olan şimdilik geç seçeneğine basmak.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşınıza ilk olarak ekranda radyo frekansları bir liste halinde gözükecek. Bu listeden hangi radyo kanalında o an hangi şarkının çaldığını görebilirsiniz. Bu liste içerisinden beğendiğiniz radyo kanalına bir kez basarak istediğiniz şarkıyı dinleyebilirsiniz.

Radyo kanallarının üzerine bastığınızda o frekans ve şarkı hakkındaki ayrıntılı bilgiler de karşınıza çıkmakta. Üstelik bu ekrandan çıkış yapmadan diğer kanallara da geçiş yapabilirsiniz.

Karnaval Radyo Mobil Uygulamasının Özellikleri

Karnaval Radyo’nun mobil versiyonu sayesinde istediğiniz her an nerede olursanız olun radyo dinleyebileceksiniz. Karnaval, birçok radyo kanalına tek bir uygulama üzerinden cep telefonunuz ile kolay bir şekilde ulaşabilmenizi sağlıyor.

Podcast sekmesinden Ara Gaz, Modern Sabahlar, Geveze gibi ülkemizin en sevilen radyo programlarını istediğiniz zaman dinleyebilirizsiniz. Üstelik beğendiğiniz şarkıları favoriniz olarak işaretleyebilir ve her an istediğiniz zaman bu şarkıları açarak dinleyebilirsiniz.

Alarm özelliğiyle uygulamayı favori radyonuzla otomatik olarak dilediğiniz bir saatte başlatabilir, Uyku Modu özelliğiyle yayını belli bir saatte durdurabilir, Karnaval stüdyolarını direkt olarak uygulama üzerinden arayabilirsiniz.

Uygulamada yer alan haber bölümüne tıklayarak ise müzik dünyası ile ilgili her türlü haberi okuyabilirsiniz. Ayrıca okuduğunuz haberler içerisinden beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızı kullanarak paylaşabilirsiniz.

Bu uygulamayı hem iOS hem de Android kullanıcıları ücretsiz olarak telefonlarına indirebilirler. Karnaval Radyo her türlü mobil cihaza ve tablete uyum sağlayarak sorun çıkarmadan çalışabilmekte. Sizde Karnaval radyo uygulamasını telefonlarınıza indirerek hiçbir ücret ödemeden dilediğiniz an dilediğiniz radyo kanalına ulaşabilmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Karnaval: Müzik & Podcast
Karnaval: Müzik & Podcast

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.